Už tak je hrozné, že Kongres uvítal drony na americké obloze, i to, že se jich už používá po celé planetě, aby prováděly dozor a bombardovaly ze vzdálených míst vybrané země. Poslední navržený doplněk k programu dozorčích dronů je mnohem horší: jako sebezničující „pumy“ se budou vrhat počítače na jedno použití s programovým software placeným DARPA. Drony teď nejenže budou dohlížet a vměšovat se shůry, budou shazovat náklad jako rozhraní k na zemi skrytým počítačům k úplné integraci celého spektra přenosů dat a kontrolních sítí.

Název projektu, stejně jako jeho oznámení s názvem podle hackerské konvence SmooCon, přesvědčil ty méně technické, že musí jít o satiru či hoax, ale tento projekt zmiňují i Forbes a Wired, takže to funguje jen jako ilustrace, jak až daleko náš policejní stát anti-utopické technokracie až pokročil. Vypadá to, že nás zkouší aklimatizovat na to, jak jsou všechny tyhle futuristické špehovací hračky zábavné a trendy. Tahle zábava pak kulminovala plánovaným svržením F-BOMB (Svrhávaných či balisticky vystřelovaných objektů poskytujících utajenou podporu) při boji proti „Zlým hochům s kvéry.“

F-BOMBA přichází s nápadem na jednorázový dozor jako strážců při forenzním vyhodnocování a poskytujících schopnost sledovat zdroj, kam byly svrženy. Tvůrce Brendan O’Connor získal financování od DARPA, aby zhotovil balík software do svého téměř nezjistitelného dohledového hardware tak levně, jak je to možné, ze součástí, které se snadno opatřují.

Loni v srpnu byl předveden další projekt DIY na Platformě bezdrátového leteckého dohledu (což bylo mezi tím přejmenováno na Projekt Vespid). Tyto upravené vojenské drony byly poskládány ze součástek legálně k sehnání na Internetu dvěma hackery (ve skutečnosti konzultanty zpravodajských agentur) Richem Perkinsem a Mike Tasseyem, kteří svou práci prezentovali na konferenci Black Hat. Tato oznámení podpořil užaslý Wolf Blitzer, který se tohoto oznámení chytil, aby na něm ilustroval ty nové hrozby, že může docházet k  hackování shůry.

O’Connor v následujícím videu shrnul hodnoty a schopnosti svých nových Obětovaných počítačů jak v pozemním tak leteckém provedení, a zdůraznil, že jeho dohledové zařízení lze vysadit ručně či shodit ze specializovaného bezpilotního letounu.

Podobně jako u tvůrců doma zhotovených hackerských dronů WASP, konstatuje O’Connor, že tyto pouze odhalují zranitelnost sítí a jejich uživatelů.

I přes její jméno, O’Connor říká, že F-BOMBA, je konstruována, aby se stala platformou pro všechny druhy aplikací na svém Linuxovém operačním systému. Je-li vybavena např. senzory teploty či vlhkosti, lze jí využít k meteorologickém výzkumu nebo pro jiné nevinné sběry dat. Instalují-li se ale různé wifi s hackerským software a přidá-li se GPS modul za 15 dolarů, tak to může špehovat datové sítě nebo sledovat cílové lokality dodává O’Connor. A jak to často u tohoto druhu hackerských projektů bývá, tak říká, že tato zařízení jsou zamýšlena jen pro pokusné pronikání k otestování bezpečnostních chyb v klientských sítích, aby se odstranily, a nebude se komentovat, co by DARPA s těmito technologiemi mohla dělat ( Zdroj). Tohle ovšem zní dost falešně (či nesmírně naivně), když O’Connor sám obdržel své financování od té samé organizace, která je na špici při využívání peněz daňových poplatníků k vyhubení soukromí po celém světě, i u amerických občanů. V důsledku toho vláda už nyní může:

  • Prohackovat se k vašim osobním informacím ( zdroj)
  • Monitorovat vaše soukromé telefonní hovory ( zdroj)
  • Číst vaše soukromé e-maily ( zdroj)
  • Napíchnout se na vysílačové věže mobilní telefonie ( zdroje)
  • Prorazit skrze firewally ( zdroj)
  • Odrušit frekvence mobilů a tak způsobit odepření této služby ( zdroj)
  • Přerušovat a manipulovat signály Wi-Fi ( zdroj)
  • Sledovat každý váš pohyb ( zdroj)

Ačkoliv O’Connor říká, že nebude komentovat to, co by s touto technologií DARPA mohla dělat, jeho vlastní obchodní webová stránka Malice Afterthought poukazuje na solidní pracovní vztahy s vojenským zpravodajstvím:

Náš vedoucí Brendan O'Connor učil na vojenské škole kybernetické bezpečnosti v USA, stejně jako pracoval jak pro VeriSign, tak pro Sun Microsystems v jejich divizi bezpečnosti; rovněž pracoval pro DARPA a začínal jako inženýr s kombinovanou kvalifikací a šílený vědec schopný do reality uvést i ty nejpodivnější věci.

My všichni bychom už měli vědět, že nemusíme být technickými experty, abychom mohli předjímat určité dost temné technologické aplikace, které nyní už nejsou jen výzvou pro bezpečnost, nyní jsou už součástí agendy k fundamentálním úpravám naší reality a vnímat ten sociální kontrakt uvnitř naší údajně svobodné společnosti. Tato realita má máloco dělat s ochranou dat a soukromí občanů a všechno, s čím má co dělat, je zajišťovat sledování během všudypřítomného vládního vtírání se do našich soukromých životů a i s dalším vršením porušení Ústavy presumpcí viny místo neviny, i podrobováním občanů aktivitám jejich šílených vědců a těch šílených snů.

Nicholas West

 

Související články:

 

Zdroj: http://www.activistpost.com/2012/02/darpa-set-to-drop-computer-f-bombs-to.html