Spolková vláda Německa v současné době jedná o přijetí dalších migrantů z tábora Moria poté, co v kempu zuřil požár. Moria se nachází na ostrově Lesbos. (Foto: Pxfuel)

Podle tiskového mluvčího vlády Steffena Seiberta chce Německo vnést velký vklad do situace, jelikož lidé na ostrově jsou „v zoufalé situaci“.

Řecká vláda ale dala najevo, že za lidi na ostrově Lesbos chce sama nést odpovědnost, dodal. „Jedná se o unikátní nouzovou situaci,“ zdůraznil Seibert.

Německý spolkový ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) minulý pátek prohlásil, že Německo převezme odpovědnost za 100 až 150 neplnoletých lidí ze 400 přerozdělovaných po Evropě.

Kromě toho chce Německo v dalším kroku jednat s Athénami o převzetí rodin s dětmi. Několik politiků SPD v předchozích dnech uvedlo, že to není dostatečné.

Na ostrově Lesbos se mezitím 300 z 12 000 migrantů, kteří se tam nacházejí, přemístili do nových stanů. Přeplněný tábor Moria byl minulý týden zničen při několika velkých požárech. Řecká vláda pracuje s verzí, že oheň byl založen úmyslně.

Zdroj:  thelocal.de