V Itálii využila skupina žadatelů o azyl vládní „prázdninový bonus“, aby vycestovala na pláž Alassio. (Foto: Youtube)

Sedm migrantů ve věku mezi 18 a 22 lety, kteří pochází ze severní Afriky a z Pobřeží slonoviny, jsou údajně primárně zaměřeni na okrádání děti na pláži v nejoblíbenějším přímořském letovisku na Riviéře a tam kradli mobilní telefony, peníze a kreditní karty.

Gang žije v Turíně a přijel do letoviska za peníze, které jim vláda poskytla. Podle policie již mnoho nových „italských“ obyvatel má zločineckou historii útoků a loupeží, uvádí Il Giornale.

Noví občané afrického původu porazili své oběti na zem, klekli jim na břicho a poté je okradli. Policie zajistila  ukradené zboží v hotelových pokojích Afričanů. Podle italského deníku museli nejméně čtyři oběti vyhledat ošetření v nemocnici. Místní policie uvedla, že loupeže připomínají film „A Clockwork Orange“.

Policie potvrdila, že gang je zodpovědný nejméně za tři loupeže. V současné době vyšetřují policisté další krádeže v regionu spojené s migranty. Bylo také zahájeno vyšetřování, aby se zjistilo, zda gang nepůsobil i v jiných regionech.

V mnoha částech Itálie jsou stále hlavním problémem zločiny migrantů. V článku  Il Giornale z roku 2018 se uvádí, že jeden ze tří trestných činů byl spáchán cizími příslušníky, kteří  přitom tvoří pouze osm procent italské populace.

Zejména nigerijské mafiánské gangy byly v posledních letech „úspěšné“ v oblasti nucené prostituce a nezákonného obchodování s drogami. Před dvěma lety bylo známo, že nigerijští zločinci téměř úplně převzali bývalé turistické pobřežní město Castel Volturno.

Zdroj:  journalistenwatch.com, pz.cz