Zpráva od S&P říká, že odřízne-li Irán Hormuzskou úžinu, vytlačí ropu na $150 Náčelník generálního štábu ruských ozbrojených sil Nikolaj Makarov říká, že rozhodnutí USA a Izraele, zda provedou ozbrojený útok na Irán, bude přijato do léta. „Irán to je ovšem bolavé místo. K nějakému druhu rozhodnutí by se mělo dospět, pravděpodobně nejdříve do léta,“ řekl Makarov RIA Novosti. Dodal, že Rusko zřídilo nové krizové centrum, které sbírá informace týkající se Iránu v reálném čase.

Nesoulad mezi Obamovou administrativou a vůdci Izraele ohledně načasování plánovaného útoku na iránská jaderná zařízení je pro chystanou válku charakteristický.

Včera ohlásil Newsweek, že šéf Mossadu Tamir Pardo provedl počátkem tohoto měsíce tajnou návštěvu u činitelů Spojených států, aby zjistil, jaké by to mělo důsledky, kdyby Izrael bombardoval iránská jaderná zařízení, aniž by před tím dostal z Washingtonu zelenou.

Pardo měl spoustu otázek včetně toho: „Jaký je náš postoj k Iránu? Jsme-li připraveni bombardovat? Chtěli bychom to snad provést později? Co by to znamenalo, kdyby to Izrael provedl i tak?“

Ratingová agentura Standard & Poor’s mezi tím vydala tři zprávy, které předpovídají, že Irán v reakci na sankce zapojí „nízkoúrovňové provokace“ odseknutím plavby Horzmuzskou úžinou, tedy kritickou záklopkou pro ropu, jak Teherán už opakovaně hrozil, že ji uzavře.

„Iránské úřady by mohly odříznout dodávky ropy z Perského zálivu tím, že by na tankery nebo i vplouvající obchodní lodi ve svých teritoriálních vodách uvalily inspekce, čímž by podpořili ceny ropy, protože trhy ve vzrůstající míře nahlíží na tento konflikt jako na „reálnou ač vzdálenou možnost,“ uvádí zpráva.

To by prospělo státům produkujícím ropu v regionu, jako je Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Katar, Omán a Bahrain, uvádí zpráva, protože toto napětí by ceny ropy vytlačilo na $150 za barel.

Izrael včera obvinil Irán ze dvou útoků směřujících na auta patřící izraelským ambasádám v Novém Dilí a v Tbilisi v Gruzii. Irán popřel jakoukoliv účast na pokusech o bombové útoky, při nichž byla zraněna manželka izraelského vojenského atašé, s tvrzením, že jde o útoky pod falešnou vlajkou vedené samotným Izraelem, aby „pošpinil přátelské vztahy Iránu s hostitelskými zeměmi.“

Muže považovaného za národností Iránce rovněž dnes zmrzačila jeho vlastní bomba, když v Bangkoku hodil granát na taxík. Když se ho policie pokusila zadržet, tak hodil další granát, který se odrazil od stromu a utrhl mu obě nohy.

„Vedoucí izraelští činitelé říkají, že Thajská policie si myslí, že tento incident byl zpackaným teroristickým činem,“ hlásí Haaretz, ačkoliv je třeba ještě vysvětlit, proč si tento muž pro svůj „teroristický útok“ vybral neznámého taxikáře z Bangkoku a co by to mělo co dělat s Izraelem.

Paul Joseph Watson


Zdroj: http://www.prisonplanet.com/russian-army-chief-decision-on-iran-attack-to-be-made-by-summer.html