John McCain zkouší dosáhnout maxima dlouhodobé hrozby pro Putina. Jako předseda Mezinárodního republikánského institutu IRI, organizace oddané podněcování rozvratů na cizím území a revolucím po celém světě, se US senátor John McCain stal ústřední osobou v současných Západem režírovaných kampaní proti arabskému světu. IRI New York Times přisuzuje to, že se pomohl „postarat se o arabská povstání“ financováním a výcvikem aktivistů z celého arabského světa, kteří se později pustili do svrhávání jednotlivých vlád. Na rozdíl od dalších k pódiu připoutaných loutek, které tvoří Západní politiku, si je McCain dobře vědom, co je konečným cílem těchto nepokojů a nyní i otevřené války, kterou neustále podporuje, a vyjadřuje se o tom dost veřejně.

Obrázek: McCain stojí před trojbarevnou vlajkou brigád teroru z Benghází, tito, USA vládou a NATO financovaní, vycvičení, vyzbrojení a vzdušnou podporou krytí páchali po celém národním území Libye rozsáhlou genocidu. To by byla jen jedna z několika oslavných exkurzí po národech, u kterých pomohl se zasetím rozvratu a chaosu. Egypt je dalším. Nyní aspiruje na to, že stane v ruinách Moskvy.

Počátkem letošního roku John McCain o nepokojích, které jeho IRI pomohlo financovat v Egyptě, otevřeně řekl: „Dnes bych byl v Kremlu spolu se svými kámoši z KGB trochu méně namyšlený, kdybych byl Vladimírem Putinem. Cítil bych se ve svém přímořském letovisku trochu méně bezpečně být presidentem Hu a těmi několika muži, co vládnou 1,3 miliardám lidí a rozhodují o jejich osudech.“

Na oficiálních webových stránkách IRI ohledně Ruska tato organizace přiznává, že na lokální a regionální úrovni „identifikuje a podporuje takové vůdce, aby položili základy nové politické sítě, aktivistů NGO a zvolených činitelů, kteří se zajímají o demokratický vývoj v místní správě.“ A s touto USA vytvořenou ruskou opoziční sítí pak IRI sponzoruje konference a kulaté stoly, aby jim pomohl „zvýšit zapojení veřejnosti“ (čti: aby se lidé zapojili do US-podporovaného opozičního hnutí).

Obrázek: Obrazovka sejmutá z webové stránky National Endowment for Democracy obsahující financování USA pro NGO „Golos.“ Golos údajně hledal „nekorektnosti ve volbách.“ Golos a další USA podporované NGO opoziční strany se nyní v Rusku pokouší o „Arabské jaro“. (Klikněte pro zvětšení.)

V tomto kontextu vidíme i tu práci, při které se McCainova IRI nedávno předvedla, když ji chytili, jak se plete do ruských voleb. National Endowment for Democracy (NED) – Národní nadace pro demokracii – USA vládou financovaná zastřešující organizace, pod níž spadá i IRI, i IRI samotná, byly za několika USA podporovanými NGO, zvláště organizací Golos snažící se „odhalit volební nekorektnosti.“ Účelem tohoto bylo samozřejmě vrhnout pochybnosti na platnost voleb a ospravedlnit pouliční nátlak vyvolávaný ruskými opozičními skupinami, které si IRI ve snaze spustit v Rusku „Arabské jaro“ pěstuje.

Obrázek: Obrazovka sejmutá z McCainových vzkazů ohledně nepokojů, které on a jeho IRI připravila a teď je zkouší spustit v ulicích Ruska.

Jako kdyby chtěl okamžitě zažehnat skepsi k této neblahé skutečnosti – že se USA vměšuje do nesmírně lidnatého, jaderně vyzbrojeného národního státu – McCain sám na Twitteru arogantně deklaroval: „Milý Vlado (Vladimíre Putine), Arabské jaro přichází do tvého těsného sousedství.“ McCain pak dal link na článek z Wall Street Journal v rámci toho samého příběhu o opozičních stranách plnících ulice s protesty po „volebních nekorektnostech“ odhalených USA-financovanou NGO „Golos“.

McCain potom dal odkaz na anonymní úvodník Washington Post (o kterém teď víme, že jej napsal placený korporátní lobbyista, jako ti ze skupiny Podesta Group), který zkusil provést srovnání mezi nedávnými protesty v Rusku a „Arabským jarem“. Ovšem Golos je opět zmíněná i ve Washington Post, aniž by se zmínili o jejich financování z USA. Post pak se zatajeným dechem uvádí, že v odpovědi na protesty a zjevné volební ztráty se Putin „obrátí k mnohem nebezpečnějšímu kurzu, přiživování ruského nacionalismu a hledání nepřítele doma i v zahraničí.“ To poté, kdy se USA zrovna pokusily destabilizovat a svrhnout Putinovu vládu a od jednoho z právě těch mužů, co financují podvracení ohrožující Rusko „Arabským jarem“.

Ještě více alarmující bylo to, že Washington Post anonymně radí presidentu Obamovi, který už „byl připraven odrazit takovéto útoky a bránit další pravděpodobné Putinovy cíle, jako je demokratická vláda Gruzie. Mezi tím demokratický svět může doufat, že neděle byla jen začátek a nikoliv konec ruského probuzení.“

Samozřejmě, že Gruzie v roce 2008 podle instrukcí svých USA spojenců se pokusila o invazi do Ruskem chráněné Jižní Osetie, čímž spustila nebezpečný zástupný konflikt se stovkami mrtvých. A jako jsme viděli v Libyi a nyní vidíme v Sýrii, jsou tu protesty v ulicích ověřitelně spuštěné USA NED a jejími pobočkami, které se při tom korporátní média líčí jako autentické a spontánní, a které jsou ve skutečnosti prvním krokem k americké vojenské agresi. Ty zastřené hrozby z Washington Post ohledně zástupných vojenských agitátorů jako Gruzie jsou analogické k USA financování a vyzbrojování libyjských a nyní syrských militantů.

Zatímco McCain a rostoucí propagandisty korporátních médií dirigovaný chór tvrdí, že je to Vladimír Putin, kdo si má dát bacha a mít strach z nadcházejících nepokojů, je to jak Americký, tak Ruský lid, a různí ti zástupci, které tyto dva mocné národy na svou obranu mobilizují, kdo budou nevyhnutelně důsledky tohoto trpět nejvíce. John McCain a korporátní fašisté, co jej obklopují, Obamova administrativa a všechny úrovně moci v rámci Západního světa „nás lidi“ kormidlují k eskalaci krize u nukleárně vyzbrojených supervelmocí. Když se jeden národ pokusí svrhnout suverénní vládu druhého národa, tak je to s nejvyšší jistotou akt války.

Na rozdíl od toho, co se dělo při libyjském konfliktu, nebo u bezpočtu dalších národů, do kterých se USA vměšovaly a usilovaly o smrtící chaos, by si rozvoj podobného konfliktu u Ruska Američané neužívali u televize. Jelikož nakonec ta hra bude s nulovým celkovým součtem, sázky exponenciálně rostou, a to samé bude i s důsledky. Pokud by Američané rádi svůj národ odtlačili z okraje srázu do třetí světové války, tak by mohli chtít přezkoumat i právě to, kdo je za muži jako McCain. Musíme je tedy odhalit, bojkotovat je a nakonec je nahradit.

 

Zdroj: prisonplanet.com

]]>