Jak se novinové titulky z Evropy stávají více realistickými (a tím ironicky působí už více jako cibule), tak Reuters uvádí jeden zajímavý příklad toho, jak se lidé v Řecku cítí. Federace Řecké policie formálním dopisem obvinila činitele EU, MMF a ECB z „… vydírání, skryté likvidace demokracie a národní suverenity.“ Zatímco násilnosti propukají mezi z větší části nezaměstnanou mládeží, ten údajně‚ dospělý a odpovědný‘ segment řecké společnosti, který se až dosud přinejmenším jevil jako neúčastnící se odporu, už rozpoznává celkovou destrukci své společnosti. I Řecká policie, která se stavěla proti protestujícím a odváděla svou práci tváří v tvář hrozbám a hněvu, už zjevně projevuje solidaritu s těmi antagonisty, jelikož teď vybubnovávají politiku vůdců ECB, Evropské komise a MMF jako politiku destruktivní.

V jakém okamžiku ta policie odhodí své protidemonstrantské štíty a přidá se k Řeckému lidu u jejich ‚Bastily‘?

Reuters: Unie Řecké policie chce zatknout činitele EU/MMF

10. února (Reuters) – Největší policejní odbory v Řecku pohrozily, že vydají zatykač na činitele od věřitelů ze zemí Evropské unie a z Mezinárodního měnového fondu za požadavky na hluboce nepopulární opatření a likvidaci suverenity státu.

V dopise, který Reuters obdržela v pátek, Federace Řecké policie obvinila tyto činitele z „…vydírání, skrytého rušení a eroze demokracie a národní suverenity“ a tvrdí, že jedním z cílů jejich zatykačů bude i vrcholný činitel MMF pro Řecko Poul Thomsen.

Tyto hrozby mají převážně symbolický charakter, jelikož jak tvrdí právní experti, takovéto zatykače musí nejdříve schválit soudce, ukazují ale hloubku hněvu vůči zahraničním věřitelům, kteří požádali o drastická omezení platů a penzí výměnou za peníze, co udrží Řecko nad vodou.

„Jelikož v této destruktivní politice pokračujete, varujeme vás, že nás nemůžete přimět k boji proti našim bratřím. Odmítáme stát proti svým rodičům, svým bratřím, svým dětem či jakýmkoliv občanům, kteří protestují a požadují změnu politiky,“ říká unie, která reprezentuje více než dvě třetiny řeckých policistů.

 

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/greek-police-threaten-imf-arrests-due-austerity-demands