Vůdce senátní většiny Harry Reid po nedávném debaklu s proti-pirátskou legislativou SOPA a PIPA v roce 2012 rozběhne druhé kolo pokusů o protlačení regulace Internetu, tentokrát to bude formou nového zákona o kybernetické bezpečnosti. Očekávaný zákon je posledním pokusem demokratů o široké rozšíření pravomocí agentur výkonné moci nad Internetem. Podrobnosti kolem tohoto zákona zůstávají zahaleny tajemstvím. Vodítka, která jsou k dispozici veřejnosti, naznačují, že zákon by mohl být silnější než návrh presidenta Baracka Obamy ke kybernetické bezpečnosti, který byl uvolněn v květnu 2011.

Reid řekl, že tento návrh zákona přednese k projednání během prvního pracovního období Senátu v roce 2012 – předpokládá se, že projde senátním výborem Domácí bezpečnosti a komisí Vládních záležitostí, jimž předsedá nezávislý senátor za Connecticut Joe Lieberman.

Tajná schůzka za zavřenými dveřmi mezi vůdci senátních komisí s pravomocí na kyber-bezpečností a činiteli Bílého domu proběhla na žádost Obamovy administrativy už v říjnu 2011. Lieberman v říjnu při interview s The Hill řekl, že poslední senátní návrhy zákonů o kybernetické bezpečnosti byly výrazně silnější než návrhy Bílého domu.

Návrh Bílého domu doporučil, aby Ministerstvo domácí bezpečnosti DHS dostalo ve věcech kyber-bezpečnosti široké regulační pravomoci nad civilními sítěmi. Návrh Bílého domu rovněž doporučuje, aby se program DHS „vypracoval v konzultaci s experty na soukromí a občanská práva a se schválením generálního prokurátora.“

Nedávný návrh zákona ze Sněmovny – Zákon o prosazování a zlepšení kybernetické bezpečnosti a efektivity sdílení informací čili PrECISE Act – rovněž DHS dával pravomoci pro případ kybernetického útoku, tato předloha však byla Reidem kritizována, že nedává této agentuře dostatek moci. PrECISe se zaměřuje na posílení komponent sdílení informací mezi soukromými korporacemi a DHS, čímž by se umožnilo, aby se mezi oběma stranami sdílelo omezené množství informací.

Reid dává přednost přístupu, kdy se rozšíří pravomoc DHS za v současnosti regulovaný rámec „kritických infrastruktur“, jako jsou veřejné systémy a finanční instituce, tudíž aby do toho spadaly i služby poskytovatelů Internetu a soukromé sítě. ( VZTAHUJE SE: Plná reportáž od technologického průmyslu)

„Lieberman řekl, že vnitřní potyčky ohledně toho, která agentura by měla mít na starost realizaci vládního plánu kybernetické bezpečnosti, už byly z větší části vyřešeny, a že existuje ‚široký konsensus‘, že nejlépe vybavenou k tomuto úkolu je DHS s technickou a zpravodajskou podporou od agentur ozbrojených sil a Národní bezpečnosti,“ oznamuje The Hill.

Dále k tématu:

https://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/196-gerald-celente-internet-velkeho-bratra

https://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/162-co-si-myslim-o-sopa

 

Zdroj: http://dailycaller.com/2012/02/06/democrats-to-continue-internet-coup-with-new-cyber-bill/#ixzz1ljEwJymI