Ukrajinské vedení se připravuje na navrácení Krymu a je třeba na tom pracovat.
Příslušné prohlášení učinil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj během tiskové konference „Únor. Rok neporazitelnosti‘, když odpovídal na otázku o možnosti znovuzískání Krymu již v tomto roce, informuje zpravodaj Ukrinformu. (Foto: Twitter)

„Na (otázku o – pozn. red.) termínech a krocích vám mohu říci jen jedno: vše závisí na nás. Záleží to na nás všech. Existují vojenské kroky a my se na ně připravujeme. Jsme připraveni i psychicky. Připravujeme se technicky: zbraněmi, posilami, formováním brigád, zejména útočných brigád, různých kategorií a charakteru,“ řekl Zelenskyj.

Podle jeho slov Ukrajina posílá lidi na výcvik nejen v rámci země, ale i na nástupiště cizích států, protože poskytované zbraně jsou jiného modelu.

„Musíme být připraveni. Pak budou následovat odpovídající spravedlivé deokupační kroky a, dá-li Bůh, budou úspěšné,“ dodal ukrajinský prezident.

Podle Zelenského si každý člověk na Ukrajině skutečně přeje, aby každý další krok v této válce byl rozhodný, konečný a vítězný.

„Všichni [chceme – pozn. red.], aby se všechna území vrátila zpět. Moc chceme zvítězit, protože si to zasloužíme. Opravdu chceme, aby válka skončila. Tolik si přejeme mír. Chceme vrátit všechno, [včetně – pozn. red.] lidí. Chceme, aby armáda byla naživu a vrátila se domů. Ale to nestačí – tyhle emoce… Je třeba pracovat,“ poznamenala hlava státu.

Zdroj: ukrinform.net