Pokud máte nějaké peníze a chcete rozumět lžím, které vám “vaše” vláda povídá pomocí statistiky, předplaťte si u Johna Williamse shadowstats.com. John Williams je nejlepší na tuto naprosto pravdivou statistiku, kterou my lidé můžeme mít. Grafy níže pochází ze zprávy o hyperinflaci od Johna Williamse z 25. ledna 2012. Komentář jsem dodal já. Zde je graf reálných týdenních výdělků očištěných o inflaci pomocí vlastní míry inflace vlády USA, která jak už jsem poukázal v mém nedávném článku Ekonomická lekce 1, podceňuje skutečnou inflaci.

 

Tento graf (níže) ukazuje průběh inflace jako měřený oficiální mírou “naší” vlády, CPI-U (dolní čára) a míra Johna Williamse, která používá oficiální metodologii z dob, kdy já býval náměstkem ministra financí USA. Rozestup mezi vrchní a spodní čárou představuje objem peněz, který vznikl kvůli příjemcům sociálních dávek a těm dalším, jejichž příjem byl indexován o inflaci, která se vládě vymkla kvůli válkám, policejnímu státu a vykupování bankéřů.

Tento graf ukazuje, jakých zisků proti kurzu US dolaru dosáhlo zlato a švýcarský frank. Švýcarský frank je horní čára a zlato ta spodní. Když zlato a švýcarský frank stoupají, dolar padá. Všimněte si, že během prvního období presidenta Reagana, když jsem byl na ministerstvu financí, zlato a švýcarský frank spadly, tj. kupní síla dolaru rostla. Ta politika strany nabídky, kterou Reagan realizoval, US dolar posílila. Přišlo to až s příchodem Bushovy politiky nekonečných bilionů na války, kterou znovu potvrdil Obama, když US dolar a ekonomika oproti zlatu a tvrdým měnám zkolabovaly.

Ten nedávný propad švýcarského franku je kvůli oznámení švýcarské vlády, že vývoz země už nemůže tolerovat žádný další nájezd na hodnotu švýcarského franku a že Švýcarská centrální banka vytiskne nové franky, aby se vyrovnala s budoucími přítoky dolarů a eur. Jinými slovy, Švýcarsko bylo nuceno importovat US inflaci, aby si zachránilo export.

Zde jsou výplaty zaměstnanců mimo farmakologii. Jak vidíte, ekonomika USA je už čtyři roky v recesi i přes tu monetární politiku nejsnadnějšího přístupu k penězům a největší vládní deficity v historii USA.

Zde je důvěra spotřebitelů. Vidíte nějaké zotavení i přes všechny ty klamy o zotavení od politiků a finančních médií?

Zde jsou zahajované stavby domů. Vidíte zotavení?

Zde je reálný HDP očištěný o inflaci metodologií, která se používala, když jsem byl na ministerstvu financí USA.

Zde jsou maloobchodní prodeje očištěné o inflaci tradiční metodou na rozdíl od současné míry inflace založené na substituci.

Tyto grafy s laskavým svolením Johna Williamse naprosto objasňují, že nedochází k žádnému ekonomickému zotavení. Místo zotavení nám podstrkují klam od politiků, Wall Streetu a presstitutek z médií. To „zotavení“ není o nic reálnější než irácké „zbraně hromadného ničení“ či iránské „atomovky“ či vylhaná historka Obamova režimu o loňském zamordování bezbranného Usámy bin Ládina, údajného strůjce islámského terorismu, kterého Al Kaiída ponechala na milost týmu US Seals, toho chlapa, o němž se široce hlásilo, že na selhání ledvin zemřel v prosinci 2001, a muže který odmítl odpovědnost za 11.9.

Vláda a média, které vám budou lhát o tak jednoduchých věcech jako je inflace a nezaměstnanost či růst HDP, vám bude lhát už o všem.

Paul Craig Roberts

 

Zdroj: http://www.paulcraigroberts.org/2012/02/02/the-real-economic-picture/