Bývalá předsedkyně Demokratického národního výboru (DNC) Debbie Wasserman Schultz přiznala, že DNC primárky zmanipuloval proti Bernie Sandersovi, aby tak umožnili vyhrát své favoritce Hillary. Schultz vydala toto prohlášení poté, co její nástupkyně, dočasná předsedkyně Donna Brazile, vydala výňatek ze své knihy, v níž uvedla, že Wasserman Schultz „nebyla dobrý manažerem‘ a umožnila, aby se Clintonová mohla této strany zmocnit.


‚Byla to nesmírná pocta, když mě prezident Obama požádal, abych sloužila jako předseda DNC,‘ uvedla ovšem následně tato floridská demokratka v prohlášení.

‚Jsem hrdá na práci našeho týmu odvedenou na podporu Demokratů a na odhlasování ve volbách 2016 i na znovu-zvolení prezidenta Obamy 2012.‘

Dailymail.co.uk hlásí:

Její prohlášení jen přidalo k dalším otřesům, trhajícím jednotu této strany, přičemž ani neodpověděla na obvinění ze strany Brazile ohledně jejího úřadování.

‚S tím, jak je v Bílém domě Donald Trump, musí Demokraté udržet zaměření na aktivaci progresivní agendy, abychom ochránili své občany, své hodnoty a naší demokracii a zůstali jednotní k plnění svých úkolů zvolení demokratické většiny do Kongresu v roce 2018,‘ pokračovala.

Kampaň Hillary Clinton uchvátila kontrolu nad Demokratickým národním výborem už měsíce předtím, než ta vyhrála nominaci své strany, takže odvedla zdroje od stranických organizací v jednotlivých státech a také zařídila, aby se strana na celonárodní úrovni obtěžkal ohromným zadlužením, píše Brazile.

Brazile přednesla tato obvinění ve vše-odhalujícím článku o nefunkčnosti a šlendriánu ve správě strany, když takto odhalovala organizaci, jejímž vedením byla pověřena poté, co hacknuté e-maily odhalily snahy vnitřních kruhů této partaje, o vychýlení hlasování ve prospěch Clintonové.

Brazile, která sama upadla do kontroverzí, když bylo odhaleno, že při televizních debatách podstrkovala otázky, od Clintonové kampaně, aby televize kladly právě jen tyto otázky, vytáhla věci na svou předchůdkyni Wasserman Schultz a vytáhla i dokument důkazně fungující jako kouřící zbraň ve formě smlouvy o výběru peněz, která posílala zdroje právě táboru Clintonové.

Je ohromují, že i Elizabeth Warren, která vedla s Clintonovou kampaň, řekla, že věří Brazile.

Když se jí ptal Jake Tapper ze CNN: ‚Souhlasíte s tvrzením, že to bylo všechno zmanipulované,‘ tak prostě odpověděla: ‚Ano.‘

I prezident Trump byl vtažen do této kontroverze vyvolané uvedeným ohromujícím článkem, který se chytil jeho prohlášení z roku 2016 o ‚zločinné Hillary‘ a ‚potrhlé Bernie‘.

‚Debbie nebyla dobrým manažerem. Moc ji nezajímala kontrola strany – nechala ústředí Clintonové v Brooklinu, aby si se vším dělalo, co chce, ani neinformovala funkcionáře strany, jak až hrozná situace je,‘ napsala Brazile v článku pro magazín Politico.

Brazile se dověděla o finančních potížích strany teprve v červenci, kdy byla jmenována dočasným předsedou po odstoupení Wasserman Schultz na základě výzvy pokladníka strany Garyho Genslera.

‚Cože?‘ vykřikla jsem. ‚Já patřím k funkcionářům strany a oni nám říkají, jak je vše v pořádku, a že bez problémů vybírají peníze,‘ řekla podle svého článku Genslerovi.

Jedním z viníků byl ale i prezident Obama, který po svém vítězství v roce 2012 nedbal na doplnění stranické pokladny.

‚Obama nechal stranu s 24 milionovým $ dluhem – 15 milionů $ bankovních dluhů a více než 8 milionů $ dlužili po kampani 2012 zařizovatelům, kdy se to splácelo neskutečně pomalu. Obamova kampaň neplánovala, že se to splatí do roku 2016,‘ píše Brazile.

Výběr peněz Clintonové si vzal na starost zbývající dluh, čímž si z DNC, který by měl být až do jmenování kandidáta stranou neutrální, udělala vazaly.

Gensler objasnil stav věcí v telefonickém hovoru. ‚Popsal to tak, že stranu má pod plnou kontrolou kampaň Hillary, což zjevně potvrzovalo podezření Bernieho tábora. Kampaň držela DNC na kapačkách, když jim dávala každý měsíc peníze ze svého, aby pokryly nejzákladnější výdaje, zatímco kampaň využívala výběrů peněz pro stranu jako svou clearingovou pomůcku,‘ tvrdila Brazile.

Brazile říká, že Wasserman Schultz ignorovala své představenstvo strany a včetně takových záležitostí jako byl skandální vývoj s údajným ruským hacknutím e-mailů DNC.

‚Vypadalo to, že si dělá rozhodnutí sama a řekne nám až v poslední minutě, jak to rozhodla či jak to udělala, když nám řekla o hacknutí jen minuty předtím, než s tou zprávou vyšel Washington Post,‘ napsala.

Když Fond za vítězství Hillary zorganizoval velké výběry peněz, které ovšem odlákaly peníze, které by šly pokladnám místních organizací ve státech, tak všechny ty peníze přetekly k ní do ústředí v Brooklynu.

‚Normálně peníze, ze států, kde probíhal boj, zůstávaly v tomto státě, ale všechny ostatní státy přelévaly peníze přímo DNC, který rychle převáděl všechny peníze do Brooklynu,‘ tvrdí Brazile.

Státy ‚si neudržely ani polovinu procenta z těch 82 milionů $, které se nahrabaly do fondu extravagantní kampaně Hillary, kde si je ponechaly,‘ tvrdí Brazile.

Ze strany se vysávaly 4 miliony $ každý měsíc.

‚Když jsem se vrátila z dovolené v Martha’s Vineyard, tak jsem naposledy prošla tento dokument, který to vše popisoval: Smlouvu o společném výběru peněz mezi DNC a Fondem vítězství Hillary, a spolkem Hillary for America,‘ uvedla Brazile.

Výměnou za svůj výběr peněz ‚převzala Hillary kontrolu nad stranickými financemi, strategií a veškerým výběrem peněz. Její kampaň měla právo schvalovat komunikačního ředitele strany a měla poslední slovo o jmenování všech zaměstnanců,‘ uvádí Brazile.

‚Přívrženci Bernie Sanderse mají právo na svůj hněv, protože to byla naprostá krádež demokratických primárek zločinnou Hillary!‘ tweetnul v pátek prezident Trump, který z těchto rozbrojů těží.

‚Měl jsem vždy pocit, že bych měl kandidovat proti Bernie Sandersovi a zvítězit nad ním a ne proti takovému padouchovi jako Hillary, kdyby v tom nebyly žádné podvody,‘ a měl jsem pravdu, napsal.

Zdroj: wire.com