Obamova administrativa posílá bezpilotní letouny nad Benghází a do dalších míst ve východní Libyi při hledání džihádistických táborů, které mohou být zapojeny do útoku na konzulát USA v Libyi, který zabil čtyři diplomaty. "Nemyslete si, spravedlnosti bude učiněno zadost," řekl prezident Obama v prohlášení. Vzhledem k selhání libyjské bezpečnosti na velvyslanectví je pravděpodobné, že americká armáda bude jednat a zaútočí bez asistence libyjských sil.

Aktuálně: Americké námořnictvo vyslalo k břehům této severoafrické země dvě válečné lodě.

 

USA poslaly k břehům Libye dva torpédoborce

Po vraždě amerického velvyslance v Benghází, k níž došlo 11. září, poslal Pentagon k břehům Libye dva torpédoborce, na jejichž palubě je celkem 300 námořníků.

Jeden z torpédoborců, USS Laboon, zaujal pozici u libyjského pobřeží ve středu večer, a druhý, USS Mc Faul, je v současné době na cestě a dorazí k místu dislokace v průběhu několika dní. Lodě nedostaly zatím žádné konkrétní rozkazy, jsou však v úplné bojové pohotovosti a čekají na eventuální pokyny amerického prezidenta.

 

USA poslaly do Libye na ochranu diplomatů 200 příslušníků námořní pěchoty

Do Libye bylo odesláno 200 příslušníků protiteroristických jednotek Námořní pěchoty USA za účelem posílení bezpečnostních opatření poté, co byl v Benghází napaden americký konzulát, odvysílal včera americký televizní kanál NBC.

Na konzulátu včera byli zabiti čtyři diplomaté, včetně amerického velvyslance v Libyi Christophera Stevense. Prezident USA Barack Obama rozhodl posílit ochranu diplomatických misí USA ve všech zemích.

]]>