Ústavní soudce JUDr. Tomáš Langášek se v reakci na spekulace o svém postoji ke kompetenční žalobě prezidenta republiky vyjádřil následovně. (Foto: Flickr)

Ke spekulacím o mém postoji ve věci kompetenční žaloby prezidenta: 1. rozhodnutí ÚS je třeba respektovat. 2. k usnesení o předběžném opatření se nemohu nyní vyjádřit, protože jsem se dnešní porady pléna ÚS neúčastnil; jsem na dlouho plánované zahraniční dovolené (jedu od neděle s přáteli na kole do Francie). 3. Pokud by ÚS rozhodl o naléhavosti věci a nařídil jednání, byl jsem samozřejmě připraven dovolenou přerušit a jednání se zúčastnit. 4. S konečným obsahem usnesení jsem se seznámil dnes jako každý z webu ÚS. 5. zdůrazňuji bod 1. A raději ještě jednou.

JUDr. Tomáš Langášek