Šéf ODS a pravděpodobný budoucí premiér Petr Fiala po nastoupení nové vlády avizoval masivní očkovací kampaň. Proočkovanost v České republice je podle něj na nízké úrovni. (Foto: Youtube)

Petr Fiala na svém účtu na Facebooku uvedl, že v České republice zatím obdrželo dvě dávky očkovací látky pouze 56 procent lidí.

„Až vznikne nová vláda, máme v plánu co nejdříve zahájit masivní očkovací kampaň. Zatím není jiné cesty než trpělivě vysvětlovat lidem, že vakcínou proti nemoci covid-19 chrání nejen sebe, ale i své blízké a své okolí,“ píše Fiala na svém účtu na Facebooku.

Fiala dále apeluje na sledující, že když mají kolem sebe lidi, kteří zatím nebyli očkováni, aby je zkusili přesvědčit o jeho výhodách.

„Stejně tak, jako se u voleb počítá každý hlas, záleží na každém člověku, který se rozhodne chránit sebe i ostatní vakcínou,“ dodává Fiala.

Fiala to však hezky od sledujících schytal.

„A přesvědčovat nás má kdo, že? Ti, kteří po očkování umřeli? Nebo ti, kterým bylo tak zle po očkování? Nebo ti, kteří mají dlouhodobé poškození po vakcíně? Nebo snad ti, kteří se i přes očkování nakazili? Vyloženě budíte důvěru, fakt!“ píše jeden ze sledujících.

„Pokud hodláte jít již nastavenou cestou nátlaku a zvýhodňování očkovaných, jste pro mě nesmírným zklamáním. Jste vzdělaný, a doteď jsem věřila, že i soudný muž, tak nezačněte lhát a podvádět. Začněte poslouchat opravdové odborníky, nezahrávejte si s životy svých voličů. Šiřte osvětu na zdravý životní styl a to podpořte. A ne něčí byznys,“ praví další uživatelka.

„Pane Fialo, volil jsem Spolu, protože jsem věřil, že nátlak, který vycházel od odborníků z ANO, přestane. Zkuste rozšířit své obzory a vidět celou problematiku v širším kontextu. Součástí společnosti jsou i zdraví občané, kteří věří a podporují svou přirozenou imunitu. Podpořte i je, není přece možné, aby zdraví lidé byli ohrožením pro ostatní, to nedává smysl. Díky. Ještě stále chci věřit v demokracii, totality už bylo dost. Přestaňte prosím podporovat šikanu a diskriminaci,“ připojuje se ještě jeden.

Zdroj: snews.com