Prezident Miloš Zeman se v úterý dostavil do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Podle informací deníku Právo má jít od dlouhodobější hospitalizaci. (Foto: Youtube)

Dříve deník informoval, že do ÚVN dorazil i exprezident Václav Klaus, a to kvůli problému s vysokým tlakem.

Zeman dorazil do nemocnice krátce po jedenácté hodině. Před prezidentskou kolonou do areálu dorazila Zemanova manželka Ivana. Po příjezdu Zeman zamával na novináře.

Prezident byl v minulosti několikrát hospitalizován. Podle jeho slov trpí neuropatií dolních končetin, kvůli které musí být na invalidním vozíku. V minulosti trpěl i cukrovkou. Ta ale podle jeho slov „odešla“.

Kromě toho si loni v srpnu zlomil ruku a několik měsíců musel nosit ortézu.

Shodou náhod o víkendu byl v ÚVN hospitalizován i Zemanův předchůdce Václav Klaus. Ten ostatně v úterý opět do nemocnice dorazil. Zatím není jasné, zda se v jeho případě jedná o prohlídku nebo o další hospitalizaci.

Na rozdíl od Práva prezidentův poradce Martin Nejedlý serveru iROZHLAS.cz uvedl, že se má jednat o preventivní prohlídku.

„Slyšel jsem pana prezidenta, že se domlouvá přes svého kancléře a tajemníka, aby dohodl termín na pravidelnou prohlídku,“ řekl Nejedlý.