Sázkové kanceláře řeší, kdo by mohl v příštích prezidentských volbách zvítězit a stanout tak v čele České republiky. Bookmakeři už mají dokonce několik svých favoritů. Informoval o tom portál blesk.cz. (Foto: Pixbay)

Portál píše, že mezi největší favority patří senátor Pavel Fischer (nezávislý) a velké šance má také Václav Klaus ml. (ODS). Oba si vysloužili kurz 10:1. Sázkaři dále hovoří o možném úspěchu bývalého prezidenta Václava Klause staršího. Na toho připadá až pětina sázek.

A jak to podle sázkových kanceláří vypadá s Milošem Zemanem? Podle nich je vypsán kurz 1,2:1 na to, že bude stávající prezident ČR zastávat svůj úřad i na konci příštího roku.

„Zájem o poslední prezidentské volby byl opravdu enormní, proto jsme sázkařům dali prakticky ihned po jejich skončení možnost sázet na vítěze těch příštích," cituje portál slova Petra Šraina, mluvčího Fortuny.

Podle údajů totiž objem sázek na prezidentské volby 2018 dosáhl až 285 milionů Kč. To je podle sázkařů zhruba šestkrát více než v roce 2013 a dosavadní rekord v politických sázkách ze sněmovních voleb 2017 byl překonán skoro trojnásobně, píše portál.

Šrain navíc tvrdí, že momentální vyšší kurzy už lákají některé sázkaře. Uvedl, že jeden z nich vsadil až deset tisíc korun na to, že se prezidentem stane Václav Klaus starší. V souvislosti s tím byl vypsán kurz 50:1 a možná výhra by tak měla představovat půl milionu.

Po bývalém prezidentovi je velkým favoritem také jeho syn, Václav Klaus ml. (15 %). U sázkařů se objevily i tipy, že by se prezidentem mohl stát i český premiér Andrej Babiš(ANO, celkem 10 %), Tomio Okamura (SPD, 8 %), Pavel Fischer (6 %) či Jiří Drahoš (STAN, 4 %).

„Někteří sázkaři ovšem volí trochu jinou strategii, řekněme punkovou. Jinak si ani nelze vysvětlit například devět tiketů na Janu Bobošíkovou s kurzem 1300:1," uvedl Šrain.

Pokud jde o samotné kurzy, pak po Fischerovi a Klausovi ml. následuje Marek Hilšer (MHS, 15:1). Za ním pak Lenka Bradáčová (15:1), exprezident Václav Klaus st. (18:1) a podnikatel Michal Horáček (20:1).

Za zmínku stojí i skutečnost, že byl vypsán také kurz (3,6:1) týkající se toho, že poprvé v historii obsadí prezidentský post žena. Portál uvádí, že jeden ze sázkařů vsadil na tuto možnost 13 334 Kč.

U společností Tipsport a Chance se dá ale sázet i na to, zda bude Miloš Zeman prezidentem i na konci příštího roku.

„Variantu NE volí více sázkařů, ale nevíme, zda si přejí odchod prostořekého prezidenta nebo je spíše láká kurz 4:1. Sázek na tuto možnost jsme přijali za 160 tisíc korun. Na variantu, že bude v úřadě i po tomto datu, je kurz 1,2:1. Takže si myslíme, že vše ustojí a bude pokračovat. Na to si u nás sázkaři vsadili zhruba za 100 tisíc korun," prozradil portálu Jiří Hadrava, mluvčí Tipsportu.

Zdroj: snews.com