Od dnešní půlnoci se zcela obnoví volný pohyb mezi Českem a Slovenskem, stav bude jako před pandemií koronaviru. V Praze to dnes oznámili premiéři obou zemí Andrej Babiš a Igor Matovič. Podrobnosti uvedou na tiskové konferenci. (Foto: Depositphotos)

Podle prvotních plánů Česko se Slovenskem a dalšími státy střední Evropy jednalo o otevření hranic od 15. června. Nyní se ale česko-slovenské hranice bez omezení otevřou již o dnešní půlnoci. Režim na hranicích bude stejný jako před epidemií koronaviru. Více informací premiéři sdělí na tiskové konferenci.

Oba premiéři uvedli, že uvolnění hraničního režimu přivezl Matovič jako dárek při své první oficiální návštěvě Česka. Řekli, že se na tom domluvili již před dvěma dny, ale drželi to v tajemství.

Dnes 3. června slovenský premiér Igor Matovič dorazil na svou první oficiální návštěvu Česka. 

Návštěva Česka je Matovičovou první zahraniční cestou po březnovém nástupu do úřadu. V Praze proběhne schůzka Matoviče s českým premiérem Andrejem Babišem (ANO), s nímž by měl mluvit o dopadech epidemie nebo o evropském rozpočtu na příští roky. Sejde se také s prezidentem Milošem Zemanem nebo s předsedy obou komor Parlamentu.