Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zveřejnil měsíční výhled počasí, ve kterém nám meteorologové slibují stabilní počasí. Od 14. prosince do 10. ledna meteorologové neočekávají výrazné výkyvy počasí. (Foto: Wikimedia)

Mrznout bude jenom v noci a přes den se budou teploty pohybovat mírně nad nulou nebo kolem nuly. Příští týden by měl být nejteplejší. „Bude teplotně průměrný až slabě nadprůměrný a bude převládat inverzní charakter počasí,” uvedli meteorologové.

Začátkem příštího týdne se mohou teploty vyšplhat na 7 stupňů Celsia. Ve druhé polovině týdne teploty nedosáhnou výše 5 stupňů. V noci bude teplota klesat na -3 stupně. Na horách můžeme očekávat slabé sněžení.

Nejchladnější počasí meteorologové očekávají v období od 28. prosince do 3. ledna, kdy se budou noční teploty pohybovat kolem -5 stupňů Celsia. Přes den se bude průměrná teplota pohybovat kolem 0.

Co se týče objemu srážek v tomto období, meteorologové se domnívají, že ty budou odpovídat dlouhodobému průměru pro toto období, nebo dokonce podprůměru. Bílých Vánoc se proto možná nedočkáme.