Před půl šestou večer v pátek 26. srpna 2016 vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči v Praze do barrandovských filmových ateliérů, odkud byl několika oznamovateli ohlášen hustý černý kouř. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že jsou plameny zasaženy nedávno vybudované venkovní filmařské kulisy, které slouží k filmování z prostředí středověkého městečka. Požár se rozšířil i na travní porost.


Hasiči nasadili několik vodních proudů, vyneseno bylo několik tlakových lahví. Postupně byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu, na žádost velitele zásahu vzlétl také policejní vrtulník s bambi vakem. Zřízena byla i kyvadlová doprava vody, tu zajišťují převážně dobrovolné jednotky.

V devatenáct hodin byl požár lokalizován, celkově hoří na ploše přibližně 100×100 metrů. Několik částí objektů hasiči včasným zásahem uchránili. V půl osmé večer na místě zasahuje celkem 7 profesionálních a 10 dobrovolných jednotek hasičů, postupně dojde k redukci sil a prostředků.

K ošetření tří hasičů na místo dorazila Zdravotnická záchranná služba. Na místo vyjel také zástupce generálního ředitelství, magistrát pro zasahující hasiče připravuje občerstvení.

Po 21:00 hodině z místa postupně odjíždí hasiči a dochází ke střídání jednotek a dohašování ohořelých zbytků. Vyšetřovatelé hasičů se na požářiště vrátí v ranních hodinách, kdy proběhne došetření příčiny vzniku požáru.