Muže, který se nedávno vrátil z Číny, přijala kroměřížská nemocnice s podezřením na koronavirus. Podle serveru Novinky.cz byl muž transportován z Kroměříže do nemocnice v Uherském Hradišti. (Foto: Kroměřížská nemocnice)

Podle dostupných informací budou pacientovy odběry poslány do laboratoře. Do Nemocnice na Bulovce byl v pondělí převezen také jistý vietnamský turista, který však v Číně ani v žádném jiném místě, kde je nákaza rozšířená, nebyl. Rovněž nemá ani žádné symptomy nákazy.

Uvádí se, že byl nalezen dezorientovaný v pražské tramvaji. Vzhledem k nelehké komunikaci není zcela jasná příčina jeho obtíží, proto byl převezen do Nemocnice na Bulovce.

„Potvrzujeme, že jsme přijali vietnamského turistu, nicméně nevykazuje příznaky koronaviru. Lékaři ho ale samozřejmě řádně vyšetřují,“ uvedla k věci mluvčí nemocnice Simona Krautová.

Včera přišla informace z Vietnamu, že v péči lékařů se kvůli podezření na nákazu koronavirem nachází Čech. Během odpolední tiskové konference se však nákaza nepotvrdila. Vietnamský portál napsal, že v nemocnici v Danangu se nachází 12 lidí s vysokou horečkou v karanténě. Měl být mezi nimi právě jeden Čech, sedm Číňanů a tři Vietnamci.