Bývalý prezident Václav Klaus uvedl, že v rozhovoru pro Český rozhlas měl dát redaktorovi ránu pěstí, a ne pouze předčasně „zbaběle“ odejít. (Foto: Youtube)

V rozhovoru pro televizi XTV bývalý prezident vysvětlil, proč a jak předčasně odešel z besedy, kterou vedl s redaktorem Vladimírem Krocem pro Český rozhlas.

S vámi už nikdy v životě! Václav Klaus odešel z rozhovoru Radiožurnálu

„Já myslím, že se trochu mýlí ti komentátoři, kteří to označí „rozčíleně odešel“. Ne, já jsem prostě odešel jako výslovné gesto, jako demonstraci něčeho,“ uvedl Václav Klaus a obratem dodal: „Nemyslím, že jsem byl tak strašně rozčílený. Ale není možné se s něčím takovým smiřovat. Prostě ta podvodnost toho, jak tito kvazi novináři se snaží vést rozhovory, je nepřijatelná.“

Václav Klaus odeslal stížnosti Radě ČRo a RRTV ohledně rozhovoru Radiožurnálu

„Já jsem samozřejmě pouze zbaběle odešel, protože to chtělo dát tomu člověku pěstí. A já jsem trochu… Když jsem odcházel z toho ČRo, nebyl jsem rozčilený, ale trochu jsem zpytoval svědomí, že jsem to neudělal, že jsem poseroutka. To, že jsem to neudělal, že jsem mu nedal pěstí, je důkaz toho, že jsem trochu hovňousek. Asi stárnu,“ řekl v rozhovoru pro XTV bývalý prezident.