Teprve v sobotu byl pohřben legendární zpěvák Karel Gott a pozůstalí už roztáčí boj o dědictví. Nebojí se ani výhružek soudem. (Foto: Youtube)

Nejstarší Gottova dcera Dominika Gottová chce žalovat Ivanu Gottovou, pro TN.cz to uvedl muž Dominiky, hudebník Timo.

Dědictví po nejslavnějším českém zpěvákovi je odhadováno na stamilióny korun, ale s nejstarší dcerou se měl Karel Gott vyrovnat již před smrtí. Manžel Dominiky uvádí, že „podepsali předběžné vyrovnání“.

Podle něj u toho byli čtyři právníci a jeho manželka to musela podepsat.

Nyní si ale stěžuje, že Dominika dostala málo a 100 tisíc eur bere jako výsměch.

„Nemyslíme si, že je to fér. 100 tisíc euro – peníze, které dostala, jsou docela výsměch. Hledáme vhodného právníka, který by nás zastupoval. Budeme chtít někoho, kdo by to udělal pro bono, protože si právníka nemůžeme dovolit. Nemáme moc peněz," uvedl Timo, který s Gottovou dcerou žije ve Finsku.

Hudebník dokonce odhalil, kolik budou po vdově Ivaně Gottové chtít. Médiím uvedl, že budou chtít dva miliony eur, nebo dům na Bertramce. „Dům by nám stačil,“ uvedl Timo.

Gottova dcera Dominika již dříve uvedla, že s manželem prožívají manželskou krizi. Je tedy možné, že ani netuší, co se do českých médií dostalo.

V podobném duchu se vyjádřila i mluvčí rodiny Aneta Stolzová, jejž uvedla, že vůbec neví, co Dominika plánuje, takže se nemá k čemu vyjadřovat.

Ať už je to jak chce, finský hudebník Bertramku nedostane. Karel Gott se o budoucnost své ženy již dříve postaral a vilu na ní přepsal, stejně jako například roubenku v Doubici a další majetky. Bertramka tak není předmětem dědického řízení.