Transylvánie není pouhým rodištěm rumunského knížete Vlada III. Draculy, který se stal inspirací pro slavnou postavu upíra Draculy. Jde také o území, na němž se nachází jedno z nejzáhadnějších míst ve světě – mystický les plný paranormálních jevů.

Záhadný les Hoia Baciu je jedním z nejstrašidelnějších míst na planetě. Právě zde se totiž během posledního století ztratilo několik lidí, ozývaly se zde děsivé zvuky nebo se na těchto místech pravidelně objevovalo UFO. Informoval o tom portál eurozpravy.cz.

Zajímavostí tohoto území je skutečnost, že v lese nerostou téměř žádné stromy. A pokud se zde vyskytují, pak jsou hodně zkroucené, což vědci přisuzují právě vysoké paranormální aktivitě.

Doktor Adrian Patrut, předseda rumunské parapsychologické společnosti, prohlásil: „Někteří odborníci se domnívají, že zde máme transylvánský bermudský trojúhelník." Podle Patruta dokonce existuje několik obrazových záznamů s výpověďmi výzkumníků, kteří tuto oblast zkoumají.

Pobyt v lese může značně ohrozit i návštěvníky. Mnozí z nich totiž pociťují úzkost, bolesti hlavy nebo dokonce ztrácí pojem o čase. U některých lidí se za zcela nejasných okolností po návratu z lesa dokonce vyskytly vyrážky, škrábance či popáleniny.

Místní obyvatelé vedlejšího města Kluž varují turisty a hledače záhad před různými nástrahami tohoto lesa. Uvádí se, že mnoho lidí, kteří se do lesa vydali, se už nikdy nevrátili. A pokud se jim přece jen podařilo nalézt cestu zpět, vypadali úplně jinak a často měli popálené tváře.

Zdroj:  eurozpravy.cz