Bohuslav Sobotka si po návratu z USA řekl, že se bude tvářit jako státník, a na návštěvě Izraele prohlásil, že Islámský stát je nejvážnějším bezpečnostním rizikem, jemuž dnešní svět čelí. Bojovníci IS se podle něj možná začnou vracet do západní Evropy a Česká republika prý nechce podcenit nebezpečí, které to může znamenat. Kdyby to byla jen Sobotkova slova, mohli bychom nad nimi mávnout rukou s tím, že jde o jedno z jeho nicneříkajících improvizovaných vyjádření, podobně jako v případě jeho náhlé konverze k principům Václava Havla.


Sobotka ale opakoval to, co slyšel během své návštěvy ve Washingtonu, a v Izraeli pravděpodobně znovu, takže ho musíme brát vážně. Sobotka pak dokonce vyslal svého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka do Bruselu na konferenci o způsobech, jak nebezpečným islámským teroristům čelit, kterou sponzorovaly Spojenými státy.

Zdá se, že tito teroristé jsou tak vynalézaví, že po více než tisícovce náletů spojeneckých letadel jsou stále schopni rafinovat a prodávat ropu. Pořád mohou provádět mezinárodní finanční transakce. Dokážou také verbovat bojovníky v dalekých zemích. Na to, že podle Sobotky mají vězet ve středověku, jsou poměrně sofistikovaní.

Čili když tito teroristé představují takovou hrozbu, neměli bychom zvážit, jestli by nemohli také stát za neobjasněnými výbuchy v muničních skladech na Zlínsku? Proč tuto možnost ještě nikdo nezmínil? A nemohli také právě oni zorganizovat protesty proti Miloši Zemanovi, aby destabilizovali českou společnost?

A co záhadní vlastníci Blesku? Nemohlo by jít rovněž o islámské teroristy, kteří jeho prostřednictvím perou své ropné peníze a ovlivňují české veřejné mínění? Pokud jsou tito teroristé nejvážnějším bezpečnostním rizikem, kterému dnešní svět čelí, Sobotka by určitě neměl podceňovat jejich schopnosti.

Erik Best

[/quote]

  • Další články autora jsou k dispozici  ZDE.

Článek původně vyšel v anglickém znění v placeném zpravodaji Friday Edition. Pro bezplatný odběr Final Wordu v češtině emailem vyplňte prosím svoji adresu ZDE .