Do České republiky opět dorazila sněhová nadílka. Zima tak ještě ani zdaleka nekončí. Nejvíce je zasažena Praha, Středočeský, Jihočeský a Plzeňský kraj. Podle meteorologů by sněžení ale mělo pokračovat a nasněžit by mohlo až 25 cm sněhu. Informoval o tom portál tn.nova.cz. (Foto: Wikimedia)

V neděli zasypal Prahu sníh. Na některých místech dokonce začala kolabovat doprava a platí dopravní omezení. Omezen je například provoz autobusů, jelikož některé z nich mají problém vyjet kopce. Některé spoje tak nejedou a jiné nabírají zpoždění.

Provoz byl například zastaven v úseku mezi Vinohradskou vodárnou a Šumavskou, kde nejezdí zde tramvaje č. 10 a 16. Pražská integrovaná doprava (PID) na svém webu doporučuje, aby lidé využili spíše tramvajové linky.

„Nejsilnější sněžení v neděli po ránu zaznamenáváme v Praze a na Plzeňsku, tam se srážkové úhrny pohybují na 4 cm sněhu za hodinu. V Jihočeském kraji padají 3 cm sněhu za hodinu," cituje portál slova meteoroložky Dagmar Honsové.

Sníh tedy kromě Prahy potrápil i Jihočeský kraj, kde nově napadlo 15 cm sněhu. Obecně je situace na silnicích špatná, navíc je místy i špatná viditelnost. V Plzeňském kraji se zase hasiči museli potýkat s odklízením stromů, které nevydržely tíhu sněhu.

Problémy kvůli sněhu zaznamenaly i České dráhy, píše  portál. Vlaky mají buď zpoždění nebo jsou spoje na některých trasách zcela zrušeny.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu, že kromě sněžení hrozí na několika místech také ledovka či povodně kvůli tání sněhu. Portál píše, že na některých místech doprovázely sněžení i bouřky, které jsou v zimě skutečnou raritou.

Dle portálu by sněžení mohlo pokračovat i v pondělí.

„Místy slabé sněžení očekáváme v Čechách také během noci na pondělí a v pondělí ráno — postupně, během pondělního dne, bude oblačnosti ubývat až na polojasno nebo skoro jasno. Na Moravě a ve Slezsku očekáváme během noci na pondělí na většině území sněžení, zpočátku i déšť se sněhem. Ustávat bude během pondělního dopoledne. Na silnicích se budou tvořit zmrazky," dodala Honsová.

Portál  Seznam Zprávy informoval o tom, že sníh komplikuje provoz také na pražském letišti. Podle informací několik letadel krouží na vyčkávacích okruzích. Letadla tak čekají, kdy budou moci přistát. Některé lety navíc byly odkloněny. Jedná se například o let z Amsterodamu, který byl odkloněn do Brna. A zřejmě není poslední.