Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaNěmecký vicekancléř volá po zákazu salafistických mešit a rozpuštění jejich komunit

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Německý vicekancléř volá po zákazu salafistických mešit a rozpuštění jejich komunit

Vůdce německé Sociálně demokratické strany (SDP) a vicekancléř Angely Merkelové Sigmar Gabriel zaujal v interview s Der Spiegel k salafistickému islámu tvrdou linii.

Gabriel promlouvající jen pár týdnů poté, co tuniský migrant zabil polského kamioňáka a vjel jeho náklaďákem do rušného vánočního trhu v Berlíně, přiznal, že jeho země teď uvízla v Kulturkampf čili v „kulturní válce“.

„Musíme posilovat soudržnost společnosti,“ řekl vicekancléř, který předtím argumentoval, že Německo by mohlo „po řadu let“ přijímat 500 000 migrantů ročně a možná i více.

„Salafistické mešity se musí zakázat, jejich komunity rozpustit a kazatelé by se měli, co nejdříve to půjde, vypovědět,“ řekl ovšem teď.

Gabriel se už začal pokoušet distancovat se od nepopulární politiky otevřených hranic Agely Merkelové, když loni v srpnu řekl, že jeho silnější partner „podcenil“ problémy s integrací.

Čím dále více do kouta zahnaná Merkelová, která se stejně jako Gabriel v letošních volbách potýká s těžkou konkurencí od populistické Alternativy pro Německo (AfD), na rozdíl od Gabriela stále trvá na tom, že Německo se musí nadále pokoušet bojovat proti terorismu se soucitem.

Salafismus je fundamentalistická forma sunnitského islámu, která je v Arabském světě čím dále silnější, a usiluje o návrat tohoto náboženství k jeho kořením ze 7. století. Je v něm silný důraz na emulaci prvních tří generací muslimských věřících, známé jako salaf, které vedly nájezdy spolu s Mohamedem a dobyly Jeruzalém, Persii a Španělsko.

Za ohromující nárůst islamismu v Německu se svalovala vina na státy Zálivu, jako je Saúdská Arábie, kde je odnož salafismu známá jako wahhábismus, o němž se říká, že je „hlavním zdrojem globálního terorismu“, státním náboženstvím.

Minulý měsíc odhalily Spolková zpravodajská služba (BND) a Spolkový úřad pro ochranu ústavy (BfV), že v Německu je nejméně 10 000 salafistů podporovaných Saúdy sponzorovaným „misionářským hnutím“, jako je Světová liga saúdských muslimů a Charitativní společnost šejka Aid Bin Mohammada al-Thaniho. Další ze Zálivu sponzorovaná organizace aktivní v Německu kuvajtská Společnost obrody islámského dědictví (RIHS) byla pak ve Spojených státech a v Rusku zakázaná za údajné vazby na al-Kaidu. vTyto ropou bohaté země sponzorující v Evropě extremismus čelí tvrdé kritice za to, že samy odmítají přijímat migranty. Saúdové, kteří nabízí, že zaplatí dvě stě nových mešit, aby sloužily Syřanům v Německu, je odmítli jako uprchlíky u sebe se zdůvodněním bezpečnostními obavami, zatímco kuvajtští činitelé řekli, že syrští migranti jsou „příliš odlišní“, aby byli integrovatelní.

Všechny tyto státy Rady pro spolupráci v Zálivu – Saúdská Arábie, Bahrajn, Kuvajt, Omán, Katar a Spojené arabské emirát – odmítly podepsat konvenci Spojených národů o uprchlících.

Zdroj: breitbart.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+21 # Ignác 2017-01-09 12:38
>>> kazatelé by se měli, co nejdříve to půjde, vypovědět...
No a co ten zbytek. Z nich se stanou noví kazatelé ...
Zprava budou vykázáni a zleva budou přibývat. To je dobrý plán.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # olinka21 2017-01-09 12:56
To máte pravdu,nicméně aspoň něco. Musím se přiznat,že si nemyslím,že by byl Gabriel motivován strachem o obyvatelstvo. Je to pragmatik ,volby za dveřmi,Merkelov á je neústupná a razí stále stejnou linii, tak co by se nezavděčil voličům tím,co chtějí slyšet.Ono se jistě najde dost těch,kteří uvěří a zase jim to tam hodí. A o to jde přeci až na prvním místě
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Sirea 2017-01-09 15:42
Dvojkrídly Gabriel sa pred voľbami už rozmachuje od kritiky Ruska k chvále, od vnútenej návštevy Putinovi k jeho hane, od zákazu imigrantov k podpore... je už pomaly nezvoliteľný. Dobre to pomenoval D. Sedov na fond.sk - veľmi dobrá stránka!
fondsk.ru/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Monika lkema 2017-01-09 12:43
Hladit hladit [...] slimáky z celé Evropy ! Přibalit i zrůdičku Merkelku prosím !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # John Maxwell 2017-01-09 12:52
Dokud imigrant nebude muset respektovat zákony hostitelské země prdlačku se změní ,zrušit no-go zony zakazat právo Šaria a nestavit Islam nad zákon...proč to funguje v RF a ne v EU ? komu to vyhovuje , kdo na tom vydělává a kdo chudne ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # lubinen 2017-01-09 15:14
Vše jen na oko, to hlavní běží podle jejich plánů.Makrelka a ti další , jejichž ksyftíky jste už viděli ,jsou jen figurky plnící si svá zadání.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # John Maxwell 2017-01-09 17:34
Tak tak, přesně podle zadání ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Monika lkema 2017-01-10 09:33
A proč to jde u nás ve Švýcarsku ? Dospěli dostává kapesné 150 SF jídlo má zdarma a ubytovnů také ! Do půl roku najít práci zplatu 10% dolů na zpláceni výdaji od státu pokud do té doby práci nenajde policie nebo armádní složky deportuji cestu jsi již musí zaplatit opět sám ! Na co jim cpát kapesné horem dolem nechat jsi líbit kriminální chování policie čumi vNěmecku jinam a nic celá vláda neřeší ! Navíc se víc avic podřizuje černým hubám kteři jsi čím dál více na společnost dovoluji!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás