Aby Egypťané přežili v poušti, vyvinuli speciální metodu čištění vody již před tisíci lety. Vědci z University of Pennsylvania nedávno objevili již tisíce let starou metodu filtrace vody pomocí semínek moringy olejodárné. Tento objev by mohl zachránit až 840 tisíc životů lidí, kteří trpí nedostatkem pitné vody. Moringa olejodárná je krytosemenná kvetoucí rostlina původem z Himalájí, která snáší sucho a subtropické i tropické klima.


V období dešťů se semínka a listy sklízejí pro potravu. Ve studiích bylo prokázáno, že právě semínka mají čistící efekt. Pokud se ponoří do vody, nachytají na sebe hlínu, a ta se pak může vyfiltrovat a odstranit.

Nová studie rovněž prokázala, že moringa je schopná absorbovat bakterie, protože oddělí jejich membránu, a oni tak zemřou .

 


Spolupráce vědců z University of Pennsylvania s botaniky z nigerijské Ahmadu Bello University může vést k objevu revoluční technologie, která by pomohla spoustě lidí. I když není ještě na 100% potvrzené, že bakterie mohou být plně odstraněny, i tak jde o velký úspěch.

[quote align="center" color="#999999"]

  • www.VEDOMI.cz
  • [/quote]