Slovenská média informovala o tom, že byl z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové obviněn slovenský politik Marián Kočner.

Portál  topky.sk uvádí, že se má dnes konat tisková konference, na níž má vystoupit prokurátor a vyjádřit se k vyšetřování vraždy mladého novináře. Podle informací měl být z tohoto nelidského činu obviněn slovenský kontroverzní podnikatel Marián Kočner.

Další slovenský server uvádí, že o skutečnosti, že si vraždu Kuciaka objednal Kočner, měl už v říjnu vypovídat Zoltán Andruskó, další z obviněných z vraždy. Ve stejné době policie provedla prohlídky přibližně 20 nemovitostí patřících podnikateli, mezi nimiž byla i jeho bratislavská vila, dům v Bernolákově či nemovitosti v Donovalech.

Podle serveru policie přiznala, že razie souvisely s násilnou trestnou činností, nikoli jen s ekonomickými zločiny. Během těchto prohlídek přitom policisté měli v Kočnerově trezoru objevit i nahrávky související s kauzou Gorila.

Marián Kočner byl jednou z osob, kterým Kuciak ve svých článcích často věnoval pozornost. Přitom poukazoval na jeho přešlapy. Novinář měl loni dokonce na Kočnera podat trestní oznámení, které však policie odložila s tím, že nešlo o trestný čin ani o přestupek.

Kočner měl totiž Kuciakovi v telefonickém rozhovoru říci, že se o něj a jeho rodinu bude zajímat a že pokud na ně najde nějakou „špínu“, tak ji zveřejní.

Na pokyn podnikatele tak Kuciaka a další novináře začal sledovat i bývalý příslušník Slovenské informační služby (SIS) Peter Tóth. Ten figuruje v daném vyšetřování v roli svědka.

Novinář Ján Kuciak byl spolu se svou snoubenkou Martinou Kušnírovou zavražděn v únoru roku 2018. Vražda novináře vyvolala na Slovensku občanské protesty a politické změny. Ve vazbě skončili čtyři lidé, kteří se dle policie podíleli na objednání a provedení vraždy. Odměnou za dvojnásobnou likvidaci mladé dvojice bylo 50 tisíc eur v hotovosti. Někteří slovenští politici vraždu označili za „poslední kapku", po které přetekl pohár trpělivosti veřejnosti.