Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaVědci dokázali, že naše myšlenky mohou způsobovat genetické změny

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Vědci dokázali, že naše myšlenky mohou způsobovat genetické změny

S přibývajícími důkazy o tom, že cvičení mysli nebo aplikace určitých režimů vědomí může mít pozitivní vliv na naše zdraví, se vědci snaží přijít na to, jak tyto praktiky fyzicky ovlivňují tělo. Nová studie výzkumníků z Wisconsinu, Španělska a Francie přináší první fakta o molekulárních změnách v těle následujících po intenzivních cvičeních bdělé pozornosti.

Studie zkoumala účinky celodenního intenzivního cvičení bdělé pozornosti ve skupině zkušených mediátorů ve srovnání se skupinou netrénovaných kontrolních subjektů, které praktikovaly tiché, nemeditativní aktivity.

Po osmi hodinách cvičení bdělé pozornosti se u mediátorů projevily různé genetické a molekulární odchylky, včetně změněných úrovní mechanismu genetické regulace a snížených úrovní prozánětlivých genů, což souviselo s rychlejším fyzickým zotavením ze stresové situace.

„Pokud víme, jde o vůbec první doklad prudkých změn genetických informací u subjektů podrobených cvičení bdělé pozornosti, říká jeden z autorů studie Richard J. Davidson, zakladatel Centra pro výzkum zdravé mysli a profesor psychologie a psychiatrie na Wisconsinsko-Madisonské univerzitě.

„Nejpozoruhodnějším zjištěním je to, že tyto změny byly zaznamenány u genů, které jsou běžným cílem protizánětlivých a analgetických léků,“ uvedla Perla Kaliman, hlavní autorka studie z Institutu biomedicínského výzkumu v Barceloně (IIBB-CSIC-IDIBAPS), kde byly provedeny molekulární analýzy.

Studie byla publikována v časopisu Psychoneuroendocrinology.

Preklinické studie prokázaly, že cvičení pozorné bdělosti mají bláhodárné účinky na zánětlivé poruchy, a Americká kardiologická asociace (American Heart Association) je schválila jako preventivní intervenci.

Genetická aktivita se může měnit v souladu s vnímáním

Podle dr. Bruce Liptona se genetická aktivita může den po dni měnit. Jestliže se naše vnímání odráží v chemickém složení těla a náš nervový systém vnímá a interpretuje okolní prostředí a poté ovládá chemické složení krve, pak můžeme doslova změnit osud svých buněk změnou myšlenek.

Výzkum dr. Liptona vlastně ukazuje, že když změníme vnímání, naše mysl může změnit aktivitu genů a vytvořit přes třicet tisíc různých produktů každého genu. Lipton tvrdí, že genetické kódy jsou obsaženy v jádru buňky a že tyto kódy můžeme přepsat, jestliže změníme chemické složení krve.

Jednoduše řečeno to znamená, že chceme-li léčit rakovinu, musíme změnit způsob myšlení. „Úkolem mysli je dosáhnout soudržnosti mezi tím, čemu věříme, a realitou, kterou prožíváme,“ říká Lipton. „Znamená to, že naše mysl uspořádá biologii a funkce těla tak, aby ladily s myšlením. Pokud vám bylo řečeno, že do šesti měsíců zemřete, a vaše mysl tomu věří, pak s největší pravděpodobností do šesti měsíců opravdu skonáte. Říká se tomu nocebo efekt a je to výsledek negativního myšlení, jedná se tedy o opak placebo efektu, v rámci kterého se léčení dosáhne díky myšlení pozitivnímu.“

Tato dynamika ukazuje na třístranný systém: část našeho já přísahá, že nechce zemřít (vědomá mysl), je však přebíjena jinou částí, přesvědčenou, že zemřeme (lékařská prognóza přenášená podvědomím), která následně spouští chemickou reakci (zprostředkovanou chemií mozku), jež zajistí, aby se tělo podřídilo dominantnímu přesvědčení. (Neurochirurgie již uznala, že podvědomí ovládá 95 procent našeho života).

Jak je to ale s částí našeho já, která nechce zemřít – vědomou myslí? Má i ona vliv na chemii těla? Podle dr. Liptona je nejpodstatnější to, jak je naprogramováno naše podvědomí, jež obsahuje ta nejhlubší přesvědčení. Právě tato přesvědčení mají rozhodující hlas.

„Je to složité,“ říká dr. Lipton. Lidé jsou naprogramováni k tomu, aby věřili, že jsou oběťmi a že jsou bezmocní. Jsme programováni od samotného počátku přesvědčeními svých rodičů. Když například onemocníme, rodiče nám říkají, že musíme jít k lékaři, neboť on je autoritou ohledně našeho zdraví. Každému z nás v dětství říkali, že lékaři jsou autoritami a že jsme oběti tělesných pochodů, jež jsou mimo naši kontrolu. Je nicméně ironií, že se lidem často udělá lépe už cestou k lékaři. V tu chvíli se totiž nastartuje instinktivní samoléčivý proces, další příklad placebo efektu.

Cvičení bdělé pozornosti má vliv na regulační dráhy

Výsledky Davidsonovy studie vypovídají o regulaci genů, které se podílí na zánětech. Jedná se o prozánětlivé geny RIPK2 a COX2 a některé histony deacetylázy (HDAC), které regulují aktivitu jiných genů epigeneticky.

Biologové se už mnoho let domnívají, že na buněčné úrovni existuje určitá epigenetická dědičnost. Příkladem jsou různé typy buněk v našem těle. Kožní a mozkové buňky mají různé formy a funkce, přestože mají zcela shodnou DNA. Musejí existovat mechanismy – jiné než DNA – které zajistí, že kožní buňky zůstanou kožními buňkami, když se rozdělí.

Pro vědce bylo například překvapením, že na začátku studie se testované geny u obou skupin subjektů nijak nelišily. Změny byly patrné jen u mediátorů, kteří absolvovali cvičení bdělé pozornosti. Nebyly zaznamenání žádné odlišnosti u několika dalších genů modifikujících DNA mezi oběma skupinami, z čehož vyplývá, že cvičené bdělé pozornosti má vliv jen na určité regulační dráhy.

Hlavním výsledkem je to, že u mediátorů došlo vlivem cvičení bdělé pozornosti ke genetickým změnám, které nebyly zaznamenány u druhé skupiny provádějící jiná meditační cvičení – což dokazuje, že cvičení bdělé pozornosti může vést k epigenetickým alternacím v rámci genomu.

Dřívější studie prováděné u hlodavců a lidí poukázaly na dynamické epigenetické reakce na fyzické stimuly, jako je stres, dieta nebo cvičení, již po několika hodinách.

„Naše geny jsou poměrně dynamické ve svém vyjádření a z těchto výsledků vyplývá, že klid mysli může mít vliv na jejich vyjádření,“ tvrdí Davidson.

„Regulace genů HDAC a prozánětlivé dráhy mohou reprezentovat mechanismy podtrhující léčebný potenciál bdělé pozornosti,“ uvedla Kaliman. „Naše zjištění jsou základem pro budoucí výzkum léčby chronických zánětů.“

Rozhodující jsou podvědomá přesvědčení

Mnoho lidí praktikujících pozitivní myšlení ví, že pozitivní myšlenky – a dlouhé opakování afirmací – nevedou vždy k výsledkům, které nám slibují dotyčné knihy.

Dr. Lipton to nepopírá, neboť pozitivní myšlenky vycházejí z vdomé mysli, zatímco negativní myšlenky jsou obvykle programovány do mocnější podvědomé mysli.

„Hlavní problém tkví v tom, že lidé znají svá vědomá přesvědčení a reakce, nikoli však podvědomá přesvědčení a reakce. Většina lidí si ani nepřipouští, že podvědomí hraje nějakou roli, přičemž podvědomí je ve skutečnosti milionkrát mocnější než vědomá mysl. Naše podvědomá přesvědčení pracují buď pro nás, nebo proti nám, je však pravdou, že neřídíme svůj život, protože naše podvědomí vytlačuje veškerou vědomou kontrolu. Když se tedy snažíte uzdravit na vědomé úrovni – opakováním afirmací a přesvědčováním se, že jste zdraví – může ve vás působit neviditelný podvědomý program, který toto úsilí sabotuje.“

Zdroj: tunedbody.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+10 # Jeden Realista 2014-02-09 12:30
Moze mi niekto vysvetlit co je to "cvičení pozorné bdělosti"? Alebo dat link na voac info? Dakujem
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # 2014-02-09 14:12
v podstate mi to je fuk, ale rád by som vedel za čo je tá mínuska...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # I am 2014-02-09 13:50
Myslí se zde zřejmě meditace. Ale je třeba to brát v širším kontextu. Odkud tento postup pochází? Pochází od světců - Guruů, od těch pár lidí, kteří jsou či byli ve spojení s vesmírným vědomím (takový člověk má vládu nad hmotou i prostorem, nadpřirozené schopnosti). Vesmírné vědomí je ve skutečnosti právě tím Bohem, který je nad vším. Východní nauky vesměs vycházejí z poznání těchto světců a lze je brát jako studijní materiál (pokud jde o autorizované zdroje, jinak běžní lidé si vše přizpůsobují svému chápání). Jinak ano, duchovní stránka věci je vždy krok před tou materiální, dokonce i genetiku materiální ovlivňuje v etapách života v těle.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # tabon 2014-02-09 15:45
Naše puvodni schopnosti svobodneho cloveka si težko mužeme predstavit,clov ek silou myslenky z Eteru tvoril tenhle vesmir,my jsem medzidimenziona lni bytosti ve vas je svetelna bytost,ale když se podivame na prirodu jak silnejši druh ovladne slabsiho,tak neco podobneho se stalo mezi ruznymi bytostmi,clovek prohral posledni souboj o svoji svobodu v Atlantide,ktrer a byla zničena zamernym planovanim jinou bytosti a ne zneužitim jistych znalosti.Kdyby clovek vedel jake mel kdysy schopnosti,jsme soucasti všecho.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # 2014-02-09 17:19
booooože....
kdyby člověk vědel, člověk vědel, člověk vědel,
Zdá sa že ty už vieš
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Lucc 2014-02-09 22:29
Zkus tuto knihu, tam je to skvěle podané a mnoha dalších zajímavostí, vřele doporučuji! Intuitivní logika, aneb mentální strategie pro život: dialog-lbc.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Martin Šanda 2014-06-02 12:59
Toto jsem absolvoval tři dny, je to náročné, ale mohu doporučit, určitě to má vliv na vnímání reality a zlepšení celkového žití. kdojeuvnitr.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # karelkarel 2014-02-09 12:39
ja tedy zadne geneticke zmeny nevidim, jen zmeny v expresi genu a to neni nic prekvapiveho...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Homo Faber 2014-02-09 12:59
co naše myšlenky, ale dokonce naši rodiče!

Fascinuje mne pokrok vědy chromozómové.
Když si nastudujete to "kopírování" a jiné věci, co se dějí na té úrovni, přestanete dýchat.
Ale nemůže vás to vést k dogmám o stvoření, zapsaným v pohádce Genesis.
I když to s tím rotujícím ocáskem baktériie je divné. Teď se mi to vybavilo, že poměrně nedávno bylo publikované, že to, že se Homo sapiens nemohl křížit s Homo neandertalis, je nesmysl a za ty tisíce let, co žili paralelně, se to občas určitě podařilo a máme i geny neandrtálců a ty prý způsobují závislost na tabáku, či nikotinu, LOL.
Asi jsem měl P"dědečka" neandrtálce, LOL...
Proto jsem takový vřečník, ale asi ne po něm, LOL.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # elena 2014-02-09 14:04
Doporučujem: Břetislav Kafka: Nové základy experimentální psychologie - forma sugescie. Z jeho textu: Není nemoci nebo vtíravé škodlivé myšlenky, která by mohla vzdorovat silné vúli. Okolo tohto českého velikána je hrobové ticho.
A ku génom toľko: Aby si človek "odkrútil" aspoň časť
karmy, musí sa narodiť, tomu komu dlží a zobrať z jeho
génov. Plný súlad s evanjeliom: "Nevyjdeš, kým nezaplatíš do posledného haliera".
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Homo Faber 2014-02-09 17:28
Už jsem se tu zmínil, že jsem praktizoval autosugestivní techniky, například Schultzův autogenní tréning.
Nebo Jacobsonův relaxační tréning.
Zatím jsem se naučil levitovat. Vždyť létat je tak snadné...LOL
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # jouda z joudova 2014-02-11 08:29
Doporučuji Rebecca Brown - Připrav se k Boji, Přišel osvobodit zajaté :-) Jako někdejšímu ateistovi se mi to kdysi četlo dost divně, ale i tak jsem dočetl obě až do konce :-) Řekl bych, že tyto knihy jsou u nás už delší dobu zakázané, ale dají se stáhnout.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Aja 2014-02-11 13:21
O kolik energie si se připravil k levitaci o 1 cm vyše ? A doufám že e bereš z vesmíru nikoli pozemskou. Děkuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Ayar 2014-03-13 03:09
Elen- co se týká zmínění B.Kafky, naprosto s Vámi souhlasím co se týká jeho velikosti. Jsem přesvědčen, že ten kdo si ho má "najít" ten si ho najde.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # matuu 2014-02-09 14:30
ale to že neandertálci boli zrejme ďaleko inteligentnejší ako homo sapiens už zabudli spomenúť. rozdiel bol v tom, že si až príliž verili a všetko si vyrábali sami, .. u homo sapiens vola deľba práce na vyššej úrovni, viac sa špecializoval, viac komunikoval. v potýčkách tak mal práve túto výhodu, že sa skôr vedeli spojiť, pretože sa vzájomne dopĺňali a potrebovali. neandertálci boli samotárskejší , nezávislejší a tým zraniteľnejší.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Homo Faber 2014-02-09 17:30
A nemluvili jako "sapiens". To se považuje za rozhodující. Tvrdí to anatomové.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # L.K. 2014-02-09 15:37
raději se věnujte té proklamované výrobní činnosti než samovolným výrokům o biblické teologii-
uděláte líp pro sebe i ostatní čtenáře...
i s celým tím obsedantním LOL.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Homo Faber 2014-02-09 17:33
Běž do brusele, já se věnuji tomu, co uznám za vhodné.
Třeba svatým textům Ugaritu a nejvyššímu bohovi jménem El. Fragmenty těchto textů jsou ve starém zákoně a toho ugaritského bůžka importovali Izraelité, křesťané i islám. Tož tak...Douč se to, nebo umřeš v omylech.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # jouda z joudova 2014-02-11 07:00
:-) tak jsem to v rychlosti projel a můžu jen říct, že na tomto jsou založené všechny modlářské nauky. Jsou dělané, aby byly jako vlk v rouše beránčím a vypadaly, že všechny mají stejný základ ve stejné pravdě, ale je to jen zmatek a uctívání tzv. padlých andělů :-) Je jedno, jestli je to El, nebo Zeus, zdroj života je jen jeden a kdo má srdce otevřené to už poznal :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Homo Faber 2014-02-09 17:36
a co máš s výrobní činností, připomínáš mi dronta mauricijského, Citace:
Dronte mauricijský (neboli blboun nejapný, někdy též jen dodo, Raphus cucullatus) byl asi metr vysoký nelétavý pták z ostrova Mauricius. Tento dnes již vyhynulý pták se živil ovocem a hnízdil na zemi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # jouda z joudova 2014-02-09 13:39
Doporučuju si shlédnout na youtube pár dokumentů o lidech, kteří popisují žážitek pekla (např. v klinické smrti, ve vytržení ducha apod.) :-) To jen aby byl náhled na svět a na tyhle duchovní věci kompletní a nebyl o nic ochuzen :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # pesimista 2014-02-09 14:25
Mam stesti ze je me podvedomi chytrejsi nez me vedomi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Alexis 2014-02-09 14:40
Výborný článek, samozřejmě vědci zase objevili dávno objevené a používané např. v "alternativní medicíně", józe atd. Nejdůležitější při problémech (nejenom zdravotních) je změna myšlení. Myšlením působíme nejenom na sebe, ale i na ostatní živé bytosti a 'neživé' věci. To znamená že lékař ani s pacienty nemusí mluvit, ale to co si o nich myslí, už na ně působí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Matej 2014-02-09 15:05
No, to ale už dávno vídáme kolem sebe každý den. Stačilo si dnes pustit kreténa Moravce a jeden živoucí důkaz, že může dojít k malformacím a genetické deformaci vlivem zvrácených, krvavých a chamtivých myšlenek předků tam seděl ve studiu a vykládal národu, jaká je Anglie demokracie a vůbec EU, že je nadmíru demokratická. Zřejmě měl na mysli slavný výrok prezidenta eurozóny židovský kurvy Junckera „Potichu zkoušíme jeden malý krok za druhým, a když ten krok projde, jde se dál“...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # powerslave 2014-02-09 17:57
Konečně. Vždyť ke to více než logické. Předpoklad (k nějaké činosti, talent) je pouze okamžitý start. Je to krátká výhoda, která ale nemá zásadní vliv na daleký výsledek.

Až 97% naší DNA je tzv. junk DNA ("odpadní", nevyužitá). Ve škole mne učili, že je k ničemu a je to v podstatě nefungující odpad. Ve skutečnosti je to ale přece skrytý potenciál. Naše myšlení má zásadní/vitální vliv na nás samotné a postupně nás utváří do naší podoby (kterou si "naprogramujeme "), kterou "chceme". Je to tak z každou čiností v našem životě...

Chtěl bych jenom dodat, že třeba takový B. Kafka se zajímal o člověka s velmi zajímavého úhlu pohledu. Nechápu jenom, proč se o tomto géniovi vůbec nikde neučí/nemluví a ani nepíše. Vždyť ho lze považovat za Teslu ve svém oboru...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # původní Novák 2014-02-10 09:00
Školní informace o odpadní DNA je propaganda, ostatně jako 97% školních informací. Síla vůle resp. Bůh resp. Cokoliv ( jak si kdo vybere ) je v každém z nás, záleží pouze na sobě, jestli ji využijeme nebo necháme být, a k jakým účelům. 97% lidí vůbec netuší.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Pan Jiří 2014-02-16 21:26
Je sice fajn, že tě učili, že 97% DNA je nevyužité nebo odpadní, ale nějak tě nenaučili, že je to pořád genetická informace. I kdyby jsi ten odpad dokázal nějak využít, tak leda jako bonusovou genetickou informaci. Promiň, ale ta je ti například k naučení tance k ničemu. K tomu prostě potřebuješ mozek a svaly. A pro jakési "naprogramování " (jak jsi uvedl) naší podoby pro tanec jsou důležité spíše hormony. Odkdy DNA řídí tyhle věci? Hledáš v tom zbytečnou složitost.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # uoy evol 2014-02-09 19:09
"Dřívější studie prováděné u hlodavců a lidí poukázaly na dynamické epigenetické reakce na fyzické stimuly, jako je stres, dieta nebo cvičení, již po několika hodinách." prosim vas co prezne znamena toto ? lebo nejak sa do toho nevyznam
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # slak 2014-02-09 22:01
Když oklepete stresy a vyspíte se dorůžova o to víc nastartujete škudly a škodiče.Viz:-na tional-geograph ic.cz/detail/vo lici-pravice-js ou-hloupejsi-ne z-volici-levice -tvrdi-to-kana dska-studie-109 44/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # wooom 2014-02-09 23:54
Epigenetika, alebo ak by sa niekomu nepozdávalo, že tu popisujú zmenu genetického kódu (čo je hlúposť):
www.osel.cz/.../
www.osel.cz/.../

"Je to dost převratný objev, protože dokazuje, že to co ovlivňuje chování není jen genová výbava, ale že prostřednictvím úpravy, nebo chcete-li korekce způsobené metylací těchto genů, se na pozdějším chování jedinců podepisuje chování matky. Snad jen, aby nedošlo k mystifikaci, je třeba zdůraznit, že se jedná o korekci genů ve smyslu jejich projevu, nikoli ve smyslu změny jejich zápisu v DNA, tedy sekvence nukleotidů. Prostě - jen taková ta žvýkačka na vypínači."
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Netopysk 2014-02-09 20:43
Stav mysli může způsobit změny v tom, jak se geny projevují. Je známá věc že např. depresivní stavy oslabují imunitu a zvyšuje se tak riziko rakoviny. Není pravda, že by se jen tak mohla měnit samotná genetická informace. To je rozdíl. Věda nezná pojem "bdělá pozornost" ani bdělá nepozornost ani nebdělá pozornost atp. Článek spíš vypadá že je výmyslem nějakého šarlatána, možná je to agitka na nějaký meditační kurz. Je nepravděpodobné že by se jednalo jen o špatný překlad
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # I am 2014-02-10 09:45
Věda toho nezná....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # mamdost 2014-02-10 10:07
bdělá pozornost znamená že se pozornost přesouvá vždy do přítomnosti na aktuální stav, děj, či je zajištěna jednobodovost mysli. (např. si čistíš zuby tak si čistíš zuby a nepoletuješ v myšlenkách co budeš dělat večer) Něco si o tom nastuduju než to odsoudíš jako výmysl šarlatána ;-) Jsou o tom celý knížky např. Jádro buddhistické meditace..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Carlos IV 2014-02-09 20:48
Powerslave - na to si snadno odpovite sam: U nas se nosi hlavne Franz Kafka, a to i na trickach :-)
Dokonce uz zakazali i rodaka Porscheho....
telegraph.co.uk/.../....
Nacisticka minulost pane otce Vasika H. je ovsem zcela OK.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Rawlemon 2014-02-10 22:24
Odkaz na ANG článek:
investigatinghealthyminds.org/ .../...

Kdyby někoho zajímalo "jaký typ" meditace použili, tak v textu se zmiňují o "mind-fulness meditation", "Vipassana", "concentration meditation", "metta meditation" meditace vyučované v dle Tibetské tradice a budhistické odnože jménem "Theravada".
Do překladu jsem se nepouštěl. To už nechám na každém...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # simone 2014-02-15 13:09
Kdyby vědci věděli,co ještě neví-tak by asi koukali! =) Ale je dobře že se nám blíská na lepší časy a oni potvrzují dávno potvrzené!! Ano,je to až tak že můžete vyčistit DNA druhé osobě pomocí své energie-když se s ní naučíte pracovat! =) Některé věci praktikuji ve své praxi a mnohdy jsem i já překvapena co až všechno jde-je to úžasné-ale také zneužitelné!! Proto se prvně musíme naučit zpátky slušnosti,pokoř e,respektu,lásc e,...-lidskosti a tím že se budeme čistit-začnou se nám otvírat zpátky naše dávno dané schopnosti!! =) Držím nám jako lidstvu pěsti a budu se snažit z láskou přispívat k tomu aby se nám to podařilo!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # ascharad 2015-06-27 12:15
Velmi blízko k poznání se přiblížili indičtí jogíni a tibetští lámové a mniši, cesta k tomuto poznání je dlouhá a složitá, pro začátek by ale stačilo ze strany američanů jedno : neusilovat druhému o život,, americké krvežíznivé křesťanství nemá na budhismus šanci a američtí myslitelé na pochopní podstaty života už vůbec ne.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Věra Borková 2014-04-05 11:55
Mohla bych poprosit o odkaz přímo na článek v časopise???
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # napap 2014-04-08 12:41
Kdysi v minulosti jsem zil a jak vim ze jsem zil? To bych musel v minulosti pamatovat ne?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # ascharad 2015-06-27 12:00
K těmto geniálním výsledkům došli opět jako vždy američtí Nobelisté, tentokráte z Winsconsinu, kdyby američtí vědátoři a ortodoxní katolíci četli pozorněji např. jen Bibli, kde se praví "Víra tvá tě uzdravila..." nemuseli nic draze zkoumat a dělat ze sebe před světem opět šaška.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás