Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaErdoganova vláda vyhrožuje doktorům, mají přestat ošetřovat zraněné protestující

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Erdoganova vláda vyhrožuje doktorům, mají přestat ošetřovat zraněné protestující

Turecké ministerstvo zdravotnictví hrozí odejmutím licence na medicínu, aby ukončilo praxi doktorům, kteří poskytovali ošetření protestujícím v Istanbulu. Rovněž požaduje jména všech zdravotních dobrovolníků, včetně techniků první pomoci.

Tato hrozba je pokračováním porušování lidských práv protestujících na to, aby se jim dostalo ošetření, a porušováním principu neutrality medicíny.

Od 27. května okupovali pokojní protestující park Gezi v Istanbulu v Turecku. Tento park je posledním místem zeleně uvnitř města a byl určen k demolici a postavení dalšího z mnoha nákupních středisek.

To, co začala s několika protestujícími, kteří zkoušeli zachránit park, se eskalovalo do celonárodního pozdvižení kvůli četným útrapám a do formování koaličních skupin, k nimž patří i 180 organizací, které zformovaly Solidaritu s Taksim, aby reprezentovaly lidi při vyjednávání s vládou.

Nicméně reakce ministerského předsedy Erdogana byla drsná a násilná. Každodenně protestujícím hrozí. Pohotovostní policie opakovaně brala park stečí a útočila na protestující. Použili vodní děla, pepřový sprej a stříleli do davů kanystry slzného plynu. Protestující stáli proti těmto útokům pevně, dělali, co mohli, aby se ochránili helmami a plynovými maskami zhotovenými z plastových lahví, ale až dosud bylo zraněno 5 000 protestujících, někteří kriticky, a 4 protestující jsou mrtví.

V parku Gezi postavili zdravotní stany, ty však nestačily, aby zvládaly vážně zraněné protestující. V hotelových halách byly během těch nejchaotičtějších okamžiků zřizovány improvizované nemocnice, protestující formovali lidské řetězy, aby udrželi ulice otevřené tak, aby mohly projet ambulance vezoucí zraněné.

Ministerský předseda Erdogan nadále své hrozby proti pokojným protestujícím eskaluje. V úterý přišli k istanbulskému soudu Caklayan právníci, aby vydali prohlášení odsuzující represe proti protestujícím v parku Gezi. Policie na právníky zaútočila ještě, než se mohli plně shromáždit, a spoustu z nich zatkla. V reakci na to a v solidaritě s tím vyšly do ulic tisíce právníků.

Článek o konfliktu režimu s vlastními právníky země:

Ve čtvrtek premiér Erdogan apeloval na rodiče s ‚dětmi‘ v parku, aby své syny a dcery odvedli domů. Místo toho protestující matky vyšly do parku a zformovaly lidskou barikádu, aby je chránily před policií.

Lékaři a zdravotní personál, když spatřili extrémní násilí proti protestujícím a vážnost zranění, tak začali sloužit v Parku jako dobrovolníci a poskytovat ošetření. Teď jsou ale za to cílem represí. Ministerstvo zdravotnictví požaduje jména všech, kdo si dovolili poskytovat protestujícím péči. Lékaři čelí dilematu: buď přijdou o svou lékařskou licenci, nebo dostojí své přísaze ošetřit toho, kdo to potřebuje. Reakcí lékařů je odmítnutí spolupráce. Nesli transparent „Nedostanete ani jednoho pacienta, ani jednoho medicínského kolegu.“

Zdravotní profesionálové mají právo vyplývající z mezinárodních zákonů, aby poskytli ošetřením těm, kdo je potřebují. Podle Lékařů za lidská práva, kteří dokumentují zneužívání po celém světě, se o principu neutrality medicíny uvádí, že:

„Doktoři, sestry a další zdravotní profesionálové jsou cvičeni, aby ošetřovali ty, kdo to potřebují, bez ohledu na politickou, rasovou či náboženskou příslušnost. Útoky na zdravotní profesionály porušují princip neutrality medicíny a jsou hrubým útokem na mezinárodní právo.“

Vyhrožování ministerstva zdravotnictví, které v podstatě nutí doktory a další poskytovatele péče, aby zastavili ošetřování pacientů, jsou porušením tohoto principu. Ministerský předseda Erdogan musí tyto útoky na protestující zastavit a ctít povinnost lékařů a dalších zdravotních profesionálů poskytujících péči potřebným. Vláda má odpovědnost chránit své občany a respektovat právo svých občanů na mírové protesty. Doktoři, kteří reagovali na zavolání, aby poskytli služby těm, kdo byli zranění, ať už z jakéhokoliv důvodu, by měli k tomu být povzbuzováni a být při tom podporováni, a ne aby se jim vyhrožovalo. Ministerstvo zdravotnictví musí tyto výhrůžky stáhnout.

Zahajte akce: Volejte na tureckou ambasádu a požadujte o turecké vlády, aby odstranila výhrůžky zdravotnickým profesionálům a zastavila vměšování do poskytování péče zraněným protestujícím. Číslo telefonu na tureckou ambasádu ve Washingtonu DC je 202-612-6700/6701. A telefonní číslo na turecký konzulát v New York City je 646-430-6560/6590.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: globalresearch.ca

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+44 # QuietRioT 2013-06-16 20:33
Keď toto vidí turecký národ a ešte niekto naďalej podporuje Erdogana, tak cítim, že je tu niečo zlé.

Na druhú stranu, uvedomujete si čo by revolúcia v Turecku znamenala? Bolo by to prvé víťazstvo ľudu proti mocnostiam, ktorý nepodporovali finančné a záujmové korporácie na ktoré si pamätám. Turci by nám ukázali, že to ide, stáči len správny impulz.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # fuxo 2013-06-16 23:33
tiez by to znamenalo obmedzenie prisunu zoldakov a zbrani do Syrie, ktore sa tam dostavaju cez Turecko
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # kjam 2013-06-17 12:36
nebyl bych az tak najivni
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # kjam 2013-06-17 12:36
turecko by nebolo prve
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # QuietRioT 2013-06-17 15:33
To nevylučujem, ale mohli by ste to podložiť argumentom. Hlbišie ako do 18. storočia netreba chodiť.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # FUCK OFF 2013-06-18 01:25
Před dvěma lety se o totéž pokusilo Řecko. A jak tamní mírové demokratické snahy podpořila naše polistopadová vláda? Zfalšovala zpravodajství a udělala vše proto, aby se veřejnost dozvěděla co nejméně o skutečném dění tam.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+32 # Adolf Balík 2013-06-16 20:48
Odpírat zdravotníkům plnit jejich základní lidskou úlohu pomoci raněným dokonce i v čase války a lidem patřícím k nepříteli nebylo zvykem ani jinak vylice zrůdných a brutálních fašistů či bolševiků. Tím Erdogan padá někam hlouběji než Hitler či Stalin. Nejpíš by překonal standardy i od lidožroutů z Nové Guineje.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # FUCK OFF 2013-06-18 01:27
Erdogan je vedle další obrovské spousty jedno z nejhorších evropských prasat. Nefalšovanej krypl, který se nejspíš brzo zhoupne na šibenici.

A dodám jen... už aby to bylo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # FUCK OFF 2013-06-18 01:28
PS: Všechno nejlepší k svátku, Adolfe!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Ivo Stránský 2013-06-16 21:41
Revoluce začala, hodně štěstí všemu svobodnému lidu celého světa...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Mark 2013-06-16 22:15
Proboha proč tady dáváte telefony na americké konzuláty... To když překládáte článek nemáte tu trochu rozumu na to, abyste buď našel telefony na úřady v ČR nebo to smazal? Achjo...

Jinak článek pěkný...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # sycho 2013-06-17 09:03
Ono tohle je dvousecna zbran. Pokud se clanek jen prelozi, pak si muzete stezovat na toto a principielne podobne zalezitosti, ktere do nasehho kontextu nepatri. Kdyz ho clovek/preklada tel upravi, pak nekdo zacne stourat, proc je ten clanek upravovany a kdovi, co vsechno je z puvodni verze jeste zmenene...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # David S. 2013-06-17 06:17 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Steve-O 2013-06-17 07:50
Keď toto vidí turecký národ a ešte niekto naďalej podporuje Erdogana, tak cítim, že je tu niečo zlé.

Na druhú stranu, uvedomujete si čo by revolúcia v Turecku znamenala? Bolo by to prvé víťazstvo ľudu proti mocnostiam, ktorý nepodporovali finančné a záujmové korporácie na ktoré si pamätám. Turci by nám ukázali, že to ide, stáči len správny impulz.


Nebylo by první, jedenkrát lid již vyhrál a to na Islandu, informacezbrna.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # FUCK OFF 2013-06-18 02:06
Žijeme ... holt ... v období tanečků vládních a mocenských oligarchií, které disponují státním aparátem, především policií a armádou, který používají k udržení sebe samých u moci. Tenhle rys mají a měly všechny despocie, ať už se jim říkalo monarchie, komunismus, kapitalismus, teokracie nebo demokracie. Všechno toto vykazuje nakonec stejné znaky usurpace moci a použití násilí proti nespokojeným občanům, a dobrá zpráva je, že všechny tyto despocie, bez ohledu jak samy sebe nazývají, skončily vždy nakonec revolucí. Erdogan bude viset, s nejvyšší pravděpodobnost í.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás