Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světa7 významných příznaků, že zemský povrch se ochlazuje a bude i nadále studený

Sociální sítě

Reklama

7 významných příznaků, že zemský povrch se ochlazuje a bude i nadále studený

Podle všech těch až do teď už 30 let trvajících strašidelných varování, bychom si měli myslet, že oteplení planety a úbytek ledových mas by měl být daleko větší, než opravdu je.

No, ještě jsou tu další četné projevy, které ukazují, že je to právě naopak, že teď už probíhá ochlazování a zmrazování:

1. Arktický led se v uplynulém desetiletí stabilizoval

Tony Heller z t realclimatescience.com here hlásí, že objem ledu v Severním ledovém oceáně je ve skutečnosti za tu dobu o 15% větší, kdy vyrostl z 13 000 km3 na 15 000 km3, že došlo k ohromnému nárůstu tloušťky ledu ve Východním Sibiřském moři. Následující Hellerův komparátor ukazuje rozdíl mezi dneškem tím, jak to bylo před 10 lety:

Samozřejmě, že antarktický led se měl podle nepopiratelných poznatků dané klimatologické vědy chovat jinak, tj. nejméně o 15% ubýt. Ti klimatičtí učenci, kteří varovali, jak se bude to tání po roce 2000 neustále zrychlovat, jsou z toho ve zmatku a neví, co k tomu říct.

2. La Nina v rovníkovém Pacifiku předznamenává ochlazení

Jižní oscilace El Nino (ENSO) se měří podle teplot povrchu moře rovníkového Pacifiku, a ta je na nejchladnější úrovni za řadu let, což je ztělesněním faktu, že před planetou leží v následujících měsících globální ochlazení. Ještě před pár měsíci vykřikovali někteří experti, jak nás čeká další oteplující El Nino. Nevyšlo jim to. Navíc to podle posledních předpovědí vypadá, že podmínky La Nina se potáhnou až do jara:

3. Prudké ochlazování povrchu Pacifiku:

Povrchové teploty rovníkového Pacifiku (kde se to ve skutečnosti počítá) se od letošního června propadly o 1-2°C, tweetnul nedávno expert na hurikány Phillip Klotbach.

A protože existuje zákonitost, podle které se za asi 6 měsíců po této teplotě povrchu oceánu globálně propadnou teploty dolní troposféry, tak nám ta La Nina zajišťuje, že rok 2018 bude globálně, co se týče povrchových teplot, studenějším rokem.

4. Sibiř zažila neobvyklý listopadový chlad

Podíváme-li se na Sibiř, tak uvidíme neočekávanou vlnu chladu v tomto regionu, kdy teploty jsou na mnoha částech Sibiře o 20°F níže než normál. Weather Channel tu hlásí, že: „Řada částí Sibiře je už chladnější než minus 60 stupňů Fahrenheita (-51°C), a to je teprve listopad.“

Předpovědi teď varují, že tento chlad se brzy rozlije do Severní Ameriky a do Evropy.

5. Mohutnost ledových mas Grónska nadále překvapuje

Grónsko, o kterém klimatičtí alarmisté často tvrdili, že je „kanárkem v uhelném dole“, zažilo od 1. září 2017 nárůst o 250 miliard metrických tun ledového příkrovu. To je o 40 miliard tun více než průměr za období let 1981-2010.

Horní: Celkový denní přírůstek objemu povrchových mas ledu na celém ledovcovém příkrovu (modrá čára, Gt/den).

Spodní: Zůstatek akumulovaných povrchových hmot ledovcového příkrovu od 1. září do teď (modrá čára, Gt) a v sezóně 2011-12 (červená), kdy bylo v Grónsku hodně velké letní tání. Pro srovnání křivka středních hodnot z období 1981-2010 zobrazena tmavě šedou. Více zde: DMI.

Od oteplování se nečeká, že přidělá 40 miliard tun ledu navíc. To je skoro 6 tun na každého člověka na planetě.

6. Trend pokrytí Severní polokoule sněhem a ledem je rostoucí

Pokrytí Severní polokoule sněhem a ledem za měsíc říjen skončilo o 20% nad průměrem. Ve skutečnosti byl průměr za posledních 5 let v říjnu největší ze všech pětiletých období, kdy tato měření před 50 lety začala.

Zdroj: Rutgers University Global Snow Laboratory (GSL)

To samé platí pro měsíc listopad: i ten zažívá v posledních 30 letech robustní stoupající trend v pokrytí sněhem a ledem.

7. Sluneční aktivita je na skoro 200letém minimu

Aktivita slunečních skvrn současného slunečního cyklu 24 je na nejnižší úrovni za skoro 200 let. Počátkem 19. století se Země nacházelo v sevření studeným obdobím Daltonova minima, což bylo v době se srovnatelně slabou sluneční aktivitou.

Odchylky v celkovém počtu slunečních skvrn za měsíc od měsíčního průměru všech předchozích 23 cyklů – za těch 107 měsíců, které tento cyklus zatím trvá.

Současný sluneční cyklus 24 je třetím nejslabším od počátku systematických pozorování cyklické sluneční aktivity v roce 1755. Jen sluneční cykly č. 5 a 6 (1798-1823 během Daltonova minima) byly slabší. Četní uznávaní vědci a tucty vědeckých publikací varují, že planeta ve skutečnosti asi vstupuje do období globálního ochlazování. I blížící se sluneční cyklus 25 se očekává, že bude slabý.

Možná větší erupce sopky Agung?

V souhrnu existují i jiné náznaky, že k ochlazování buď už dochází, nebo že přijde; to výše byl jen jejich vzorek. Nezapomínejme ani na možnou erupci sopky Agung v Indonésii. Větší erupce by na pár let hodila globální teploty do ledničky.

Souhrn: Nepodléhejte všem těm klamům o tom, že nám pádivé oteplování usmaží planetu. Všude kolem probíhá spousta jimi neočekávaného ochlazování – ochlazování, které prý nikdy nemělo přijít. A jediné, co k tomu od alarmistů uslyšíte, bude místo vysvětlení spousta výmluv.

Zdroj: notrickszone.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+37 # Jaris 2017-12-07 10:09
Nikdy jsem strasaka globalniho oteplovani neakceptovala a vzdy jsem mluvila proti temhle nesmyslum. Na Tasmanii mame oficialne leto a na horach napadla duchna snehu! To je neobvykly ukaz.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+41 # olinka215 2017-12-07 10:39
Ahoj Jaris, strašák globálního oteplování je jen způsobem, jak dostat z lidí a firem mnohem víc peněz.
Na jeho propagaci se podílí drtivá většina klimatologů a ti stateční, kteří poukazují na fakt, že se země ochlazuje a že žijeme, de facto v době meziledové, jsou za své "kacířské" názory zesměšňováni a nejednou i vyobcováni z " vědecké" obce. A to navzdory jasným a nezpochybniteln ým důkazům..
O falšování klimatických studií, psaných na objednávku, bylo napsáno mnoho významných slov
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Piovarči 2017-12-07 21:50
Presne je to len o prachoch o špekulatívnom obchodovaní z emisiami. Ako ľahko a ohromne sa niektorí jedinci nabaľovali na týchto obchodoch vieme aj zo škandálu na Slovensku...
A ešte nám k tomu zasierajú oblohu aby nás zbavili slnečného svitu. Oni ešte aj prispievajú k tomu ochladzovaniu neustálim zasieraním oblohy airosolmi prepúšťajúcimi na zemský povrch nielen menej svetla ale aj menej tepla.
Chemetrails okrem toho že globálne zasierajú naše životné prostredie napomáhajú i ochladzovaniu planéty.


aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Jaris 2017-12-08 11:25
Zdravim Olinko, kdysi jsem videla na toto tema zajimavy klip. Oteplovani jakozto hrozbe lidstva se musi zabranit stuj co stuj. Staty budou platit vypalne za znecisteni vzduchu a ty penize maji jit na platy svetove vlady.
'Odbornici' jsou si dnes vedomi, ze to prepiskli a proto se dnes u nas nerika oteplovani, ale klimaticka zmena. Oni uz opravdu nevi jak sedrit lidi z penez dalsimi taxy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Publius Scipio 2017-12-07 17:49
No, ale jak můžeš nevěřit tomu, co vjedci vymyslíkovali hlavou a Obama a zejména Bursík, Káča Jauja, Havel a Monika Pajerová prohlásili za slovo bóží? Takhle přeci demokracie nefunguje a hlavně tak se kriket nehraje ( Jak jsem vyhrál válku)! Jednou se oficiálně řeklo, že se otepluje, tak se otepluje, i kdyby si na to člověk musel vzít vlněné spodky a feldflašku vodky a ne že ne a že tady budeš kazit morálku nějakým sněhem v Tasmánii !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Dědouch11 2017-12-07 22:26
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # Che 2017-12-07 11:37
Jen lzi!
Kdyz by stoupl obsah CO2 v atmosfere o 100% z dnesnich 0.04" na 0.08%, zvysi se teplota o necelych 0.2 °C. (Magori na AC24 to je info 20°F:.... teploty jsou na mnoha částech Sibiře o 20°F níže než normál.... Stejna blbost jako ukazovat nejake anglosaske diagramy kde neni specifikovana ordinata a abscisa).
Ucinnost auta s benzinovym motorem je kolem 30% dieslovym 40% elektrickym pod 12%. Proto se zavedou elektricke a dieslove se zakazi. Prima.

Einstein rekl: Lidska blbost a Universum je nekonecna ale u toho Universa si nejsem jisty.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-10 # Vilo 2017-12-07 12:34
Nájdi si článok na www.osel.cz ohľadom štúdie australských vedcov s použitím umelej inteligencie ! Ja ti ho hľadař nebudem. Ak řa problematika naozaj zaujíma, tak si ho nájdeš. A potom budeš z blba asi ty!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Che 2017-12-07 20:53
Nevim co bych mel hledat na oslu.cz, vim ze ma dlouhe usi a rika IA IA IA......

Ja beru info z Vikipedie nebo ze Spektrum der Wissenschaft a jinych solidnich zdroju a neco umim sam spocitat..

Jestllize se ti neco nelibi, tak to konkretne uved a neargumentuj jako napr. Sralbotka, Erika nebo zeleni teroristi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # LubinenKremlBot 2017-12-07 13:58
Tak vida vše je zřejmê naopak ale z mèho pohledu jsou teplotní rozdíli kontrastnějśí , což je zřejmě přirozenè , neboť kostantně a čistě lineârně se nevyvïjí nic , vše má svá klidnějšï obdobï střídaná s doslova překotnými změnami a je to přirozené ,potřebné, ba dokonce se mi jeví , że vše beží ruku v ruce s tím co se děje s lidským chováním , hold nic není náhodou .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Vít Henoch 2017-12-07 15:01
Sopky, které chrlí do atmosféry i troposféry mnoho sopečného prachu opravdu ochlazují Zemi natolik, že bude více chladu na celé planetě. Nestabilita zemského jádra vlivem HARP systémů, technologie, které rozvrací ekosystémy, jsou důvodem, proč vybuchuje tolik sopek a je zemětřesení. Ti hloupí genocidní samovládci vám samozřejmě sdělují opak a platíte zbytečně uhlíkovou daň. Nyní přijdu je vykrákat za uši a nakopat jim pozadí, jak touží. NEMÁM JIŽ SLITOVÁNÍ a jejich drzost bude zastavena.

Váš Henoc
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Publius Scipio 2017-12-07 17:43
chybí ti tam na konci h! Takže tím pádem to není směroplatné!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Vít Henoch 2017-12-07 18:34
Jsem Syn Henocha, Mé jméno je tedy Henoc.
H znamená převrácení Vesmíru ve vývoji v čase vztaženému k jeho kolísavému středu
e znamená nenarozené dítě, embrio
n znamená muže
o znamená cyklus
c znamená otevření cyklu a možnost žít život v lásce a mít děti
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # John Maxwell 2017-12-07 20:18
Ještě máš sáně na orbitě "trojklanný" Henochu ? že bys ji mohl opustit do ty díry uprostřed a přestat oblbovat lidi ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Dědouch11 2017-12-07 22:31
Johne, myslíš, že existuje někdo, kdo by nepochyboval o jeho duševním zdraví? někdo, koho by mohl oblbnout?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Vít Henoch 2017-12-07 23:37
Maxwelle, plivni si pod nohy a zkoumej, proč ti jde plivanec na zem a těm, co lítají na orbitě plave kolem hlavy. Přemýšlej, odkud ses tu vzal a zda ty hvězdy kolem jsou načmárané pastelkou na klenbu. Nevíš zhola nic, jsi maličký hošánek, který umí akorát to, co předvádíš. Tak Mne neštvi, nebo naštvu tebe.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # John Maxwell 2017-12-08 06:02
Ahoj Dědouchu , no bohužel jedinců co mají gumičku v dutině lebeční aby tam neměli meluzínu je pořád dost :)))
Ps: trojklanej oblbováku vevyhrožuj to se u rozkroka teda proroka nehodí ....:) Co Bostlová rozkroku .... píše píše ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Dědouch11 2017-12-08 09:09
Myslíš, že je to další "produkt" Bostlový? ;o)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # John Maxwell 2017-12-08 09:25
No odkazoval na ty samé stránky co Štímová takže o tom neni pochyb ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Dědouch11 2017-12-08 10:16
No jo, když já už dávno toho mnohočetnýho nečtu a tudíž ani neklikám na jeho odkazy...
To víš, neudržel bych se a oni (mnohočetný, všichni najednou) by si mě potom podali...
;o)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Publius Scipio 2017-12-07 21:24
tak se přeregistruj, v nicku máš na konci h! Jsi hňup!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # samo war 2017-12-08 06:07 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás