Společnost McDonald’s prohrála soudní spor s irskou sítí rychlého občerstvení Supermac’s o exkluzivní právo na obchodní značku Big Mac.

Toto rozhodnutí učinil rezort pro intelektuální vlastnictví Evropské unie (EUIPO), o případu informovaly noviny The Irish Times.

McDonald's se pokusil zastavit šíření společnosti Supermac's po celé Evropské unii. Americká společnost přitom tvrdila, že spotřebitelé si budou plést název Supermac's s hamburgerem Big Mac.

Soud tuto záležitosti důkladně prozkoumal a postavil se na stranu irské společnosti.

Takže Supermac's teď může zákonně zahájit svou činnost na evropském trhu a užívat obchodní značky Big Mac na všech svých výrobcích, uvádí The Irish Times.

Dříve bylo oznámeno, že Moskevská arbitráž potvrdila zákonnost pokuty ve výši 400 tisíc rublů (přibližně 132 tisíc Kč), kterou McDonald´su uvalil Rospotrebnadzor za prodej svých výrobků v noční době bez deklarace o souladu, mj. bez uvedení data výroby a trvanlivosti výrobků.

Společnost McDonald's v roce 1940 založili bratři Dick a Mac McDonaldovi. První restaurace byla otevřena v San Bernadinu v Kalifornii. V roce 1948 zformulovala společnost jako první na světě hlavní zásady koncepce rychlého občerstvení.

V Česku byla první restaurace McDonald's otevřena 20. března 1992 ve Vodičkově ulici v Praze. V současné době funguje v Česku okolo 100 restaurací McDonald's.

Zdroj:  irishtimes.com