Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaPentagon oficiálně přiznal, že se v Sýrii nachází okolo 2 tisíc amerických vojáků

Sociální sítě

Reklama

Pentagon oficiálně přiznal, že se v Sýrii nachází okolo 2 tisíc amerických vojáků

Pentagon ve středu oficiálně přiznal, že se v Sýrii nachází okolo 2000 amerických vojáků. Potvrdil tak předchozí informace nejmenovaných představitelů USA, které byly medializovaný koncem listopadu, které předtím byly považovány za konspirační teorie.

Americká armáda dosud oficiálně přiznávala jen přibližně 500 svých vojáků operujících na území Sýrie.

Mělo jít převážně o jednotky poskytující podporu Syrským demokratickým silám (SDF), seskupení kurdských a arabských milicí bojujících proti tzv. Islámskému státu na severu země.

Z nových údajů nevyplývá, že by docházelo k posilování americké vojenské přítomnosti v Sýrii. Jde jen o zpřesnění dosavadní bilance, protože četné stavy vojsk v terénu se často mění. Mluvčí Pentagonu Rob Manning ve středu - při oznámení nového čísla - naopak zdůraznil, že reálný počet amerických vojáků v Sýrii klesá.

Stejný klesající trend, související s porážkou bojovníků Daeš se podle Manninga projevuje iv sousedním Iráku, kde aktuálně operuje zhruba 5200 amerických vojáků. Horní hranice počtu amerických vojáků v Iráku je oficiálně stanovena na 5262 a v Sýrii na 503.

Američtí činitelé však i v minulosti neveřejně přiznávali, že jejich skutečné počty v obou zemích jsou vyšší. Jednotliví velitelé totiž často stanovené limity obcházejí, například dočasným převelen jednotek nebo najmutím většího počtu externích zaměstnanců.

Zdroj: stripes.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+33 # Jaris 2017-12-07 04:31
No, ale tech 2000 'americkych hrdinu' dostane urcite metal za osvobozeni Syrie.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Piovarči 2017-12-07 14:31
USA sa nedá v ničom veriť a svojich vojakov posielajú aj tam kde na to nemajú žiadne právo a to je aj v prípad Sýrie. Najradšej by okupovali celý svet a chránili v ňom svoje národné záujmy. Ich špinavé prsty sú všade v každých voľbách hocikde na svete no keď u nich nevýdu voľby podľa ich predstáv tak okamžite obviňujú každého zo zasahovania do ich volieb....
Sýria:

6. decembra Sýrska Arabská Armáda (DSP) a Tiger sily sa stretli s Hizballáhom severne od al-Bukamal mesto v juhovýchodnej Deir Ezzor vidieku, podľa Hizballáhu media krídlo v Sýrii.

Situácia pred uzavretím kotla.
DSP a Tiger Síl rozšírené a zachytil obcí al-Alwai, Sayyal, Ghabrah a Vysoký Madkok severe al-Ghabrah na západnom brehu Euphrates Rieky, zatiaľ čo Hizballáhu a Iránsky cúval síl zachytené obcí Hawi al-Ghabrah, al-Ashayir a Bissisat juhu Ghabrah.
southfront.org/.../...

Po theliberation al-Ghabrah, celá západná banky Euphrates stal plne pod kontrolou vládnych síl. ISIS bojovníci sú teraz úplne obkľúčený v prázdnom východ Homs púšti

Konečne môžu začať čistiť púštne oblasti, ale mali by prejsť aj na východný breh Eufratu aby ukázali že sú tam doma.
translate.yandex.com/translate

Cesta do Iránu je otvorená.
Spojené Štáty a Izrael sa dlho obávali, že takáto trasa môže byť použitá Iránom na zabezpečenie dodávok pre Hizballáhu v Libanone a DSP v Sýrii. Teraz je už táto cesta realitou.
translate.yandex.com/translate
ISIL postupuje v Idlíbe

Čím viac obsadia územia v Idlíbe tým viac ho bude musieť Sýrska armáda oslobodiť. Tak že to Sýrskej vláde len vyhovuje. Toto územie sa bude scvrkávať.
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Pavel Blaheta 2017-12-07 18:47
Anebo dostanou ti američtí "rambové" cínovou rakev pokud odtamtud hodně rychle nevypadnou a na vyznamenání již nebude čas. Leda tak posmrtně.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-10 # samo war 2017-12-07 06:37 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+38 # Monika 2017-12-07 06:51
Všem jim přejeme urychlený návrat ve slušivém igeliťáku prosim !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás