Experti portálu SpeedMe sestavili seznam opcí automobilů, o kterých si často nevědí jejich majitelé. (Foto: Depositphotos)

Řidiči si často nevšímají indikátoru místa palivové nádrže. Umožňuje zjistit, na které straně má dopravní prostředek otvor palivové nádrže. Poukazuje na to trojúhelný symbol na palubní desce.

Další užitečnou funkcí je držák poklopu palivové nádrže. Četná auta jsou vybavena držákem z umělé hmoty na poklopu palivové nádrže. Tato opce zjednodušuje tankování, protože chrání poklop před nárazem na karosérii.

Automobil má několik způsobů, jak říct, že si jeho řidič nedává pozor a je unaven. Za tímto účelem byla vyvinuta technologie Attention Assist, která registruje chyby řidiče, například když se prudce odchýlí z pruhu a stejně prudce se vrátí. Podobné systémy mají Mercedes Benz, Audi, BMW, Ford, Kia, Mazda, Volvo и Volkswagen a další.

Další funkce přijde vhod těm, kdo se neradi používají klíče. V případě, že se vám vybil akumulátor, najděte na přívěsku malý kovový anebo plastový klíček, jisté tajné tlačítko. Hraje úlohu obyčejného klíčku a umožní odblokovat dveře.

Řidiči si také často nevšimnou průhledného držáku z umělé hmoty ze dvou stran čelního skla. Umožňuje připevnit parkovací kupón. Některá auta posledních modelů umožní majitelům otevřít kufr pohybem nohy pod nárazníkem.

Nikoli všichni řidiči vědí o možnosti vypnutí indikátoru obsluhy, což je povinnou podmínkou pro samostatnou opravu vozidla. Pro různé modely existuje vlastní způsob, o kterém se dá přečíst na internetu, napsali autoři.

Zdroj:  speedme.ru