Institut pro studium války sídlící ve Washingtonu zveřejnil zprávu, která se zaměřovala na přítomnost Ruska v Sýrii. Informoval o tom portál The Jerusalem Post.

Podle zprávy měla Ruská federace dokončit projekt protivzdušné obrany Sýrie, který omezuje schopnost Spojených států provádět manévry v této zemi a také na východě Středozemního moře.

Ve zprávě se uvádí, že se Rusko podílelo na rozmístění raket S-300 a S-400 a dalších zbraňových systémů. Podle zprávy Kreml pomocí takových kroků usiluje o to, aby americké jednotky opustily Sýrii.

V dané zprávě se také píše, že Spojené státy a Izrael musí být připraveny zastavit větší počet systémů protivzdušné obrany a také v Sýrii používat nákladnější letadla, jako je například F-35.

Syrské nasazení navíc, podle portálu The Jerusalem Post, značně omezí schopnost Izraele zahájit útok proti Íránským vojenským silám. Ve čtvrtek syrská média informovala o údajném útoku Izraele na al-Kiswah, které se nachází na jihu Damašku a zhruba 50 kilometrů od hranice s Izraelem. Izraelští vojáci i syrské bezpečnostní orgány však toto tvrzení vyvrátili.

Zdroj:  jpost.com