Zloději v Los Angeles vykrádají nákladní vlaky plné zásilek od společností UPS, FedEx a Amazon. (Foto: Twitter)

Fotografie a videa ukazující hromady prázdných krabic poházených podél železničních tratí v kalifornském okrese Los Angeles se staly virálními, protože přepravní společnosti tvrdí, že zaznamenaly dramatický nárůst krádeží na železnici.

Společnost Union Pacific, jedna z největších železničních společností v zemi, tvrdí, že se možná vyhne provozu v okrese Los Angeles v důsledku nárůstu krádeží, který dává za vinu laxnímu stíhání trestných činů. Kontejnery a vlaky jsou uzamčené, ale lze se do nich vloupat.

Společnost Union Pacific minulý měsíc v dopise losangeleskému okresnímu prokurátorovi uvedla, že v okrese Los Angeles zaznamenala meziroční nárůst krádeží o 160 %.

Společnost tvrdí, že k nárůstu přispěla zvláštní směrnice okresního prokurátora George Gascóna z prosince 2020, která změnila způsob stíhání trestných činů nízké úrovně.

Společnost Union Pacific ve svém dopise uvedla, že v posledních třech měsících roku provedla ve spolupráci s policejním oddělením LA a oddělením losangeleského šerifa více než 100 zatčení „aktivních pachatelů trestné činnosti, kteří demolují naše vlaky“.

Společnost Union Pacific, která má vlastní policejní oddělení s pravomocí nad 32 000 mil tratí, které vlastní, však uvedla, že i když rozšířila své bezpečnostní zdroje a navázala užší spolupráci s místními orgány činnými v trestním řízení, problém nemizí. Po zatčení jsou osoby propuštěny z vazby do 24 hodin, uvedla společnost.

Zdroj: cnn.com