Americký prezident Donald Trump čelí dalšímu obvinění ze sexuálního útoku, kterého se údajně dopustil v 90. letech. Ze znásilnění v obchodním domě na Manhattanu ho obvinila novinářka E. Jean Carrollová. (Foto: Youtube)

Šéf Bílého domu tvrdí, že se s touto ženou nikdy nesetkal. Informoval o tom v pátek večer britský deník The Guardian.

Obvinění ze sexuálních útoků vzneslo proti Trumpovi již více než deset žen.

V pátečním článku v časopise New York Magazine Carrollová uvedla, že se s Trumpem setkala koncem roku 1995 nebo začátkem roku 1996 v luxusním obchodním domě Bergdorf Goodman v New Yorku. 

Novinářka měla tehdy 52 let, Trump měl kolem padesátky a byl ženatý s Marly Marplesovou. Trump byl v té době prominentním realitním magnátem a ona známou autorkou poradenských článků a moderátorkou televizní show.

Po zpočátku přátelském rozhovoru ji měl Trump požádat o radu při nákupu prádla pro nejmenovanou ženu, jeho přítelkyni. Vybral "krajkové průhledné body šedofialová barvy" a chtěl, abych ho vyzkoušela, prohlásila Carrollová. V žertovném tónu na Trumpa naléhala, aby si prádlo zkusil sám.

 No následně ji zavedl do zkušební kabinky, kde se vůči ní údajně choval násilně a zneužil ji. Incident trval pár minut. Carrollová dodala, že na policii se neobrátila a o případě až dosud veřejně nemluvila, protože se obávala následků v podobě výhružek, propuštění z práce či očerňování.

Americký prezident v dlouhém prohlášení zmíněné obvinění kategoricky odmítl. V reakci prohlásil, že Carrollová se jen snaží získat pozornost.

"Tuto osobu jsem nikdy v životě nesetkal. Snaží se prodat novou knihu – to by mělo svědčit o její motivaci,"  napsal v prohlášení.

Dodal, že časopis New York je umírající publikací, která se pokusila "propagovat rozšiřováním falešných zpráv".

Šéf Bílého domu také zdůraznil, že neexistují žádné fotografie, videonahrávky ani zprávy o incidentu.

"Rád bych poděkoval obchodnímu domu Bergdorf Goodman za potvrzení, že nemají videozáznam žádného takového incidentu, protože se nikdy nestal,"  napsal.