Ruský prezident Vladimir Putin během letošního maratónu tiskové konference otázek a odpovědí konané na konci každého roku opět slíbil, že ruskou společnost ochrání před vetřelectvím prohnilých hodnot Západu a zvláště tepal do „zatemňování pohlaví“ protlačovaného Spojenými státy a Evropou. (Foto: Flickr)

„Jsem zastáncem tradičního přístupu, že žena je ženou a muž je mužem,“ předestřel Putin, což samo sebou odráží i základní Biologii 101 a sebepojetí člověka po tisíce a tisíce let. V poznámkách o pohlaví pak pokračoval slovy: „Matka je matkou a otec je otcem.“ A doufám, že naše společnost má vlastní vnitřní morální imunitu diktovanou tradičními náboženskými vyznáními v Ruské federaci.“

Během své promluvy vyzýval k základnímu „zdravému rozumu“, čímž důrazně poukazoval, že v současnosti v Americe a na Západě obecně vládne jeho pravý opak, kde lidi vyhazují z práce a jsou vylučováni z veřejného diskurzu, pokud nepotvrzují koncept „genderové fluidity“ a Frankensteinovské chirurgické operace k přeurčení pohlaví, které se dokonce čím dál více podstrkují dětem.

Putin odpovídal na otázky žurnalistů týkající se nedávných genderových kontroverzí na Západě a i na to, jaké to má dopady na ženské sporty.

„A učili jsme chovat se jeden k druhému s respektem. A co to znamená? Také to znamená chovat se s respektem k základům své tradiční spirituální kultury. Všichni lidé v Ruské federaci, a to bych rád zdůraznil, všichni mají určitou vnitřní morální imunitu proti takovému zatemňování, které jste právě zmínil,“ řekl ruský vůdce.

„Pokud si někdo myslí, že muž a žena je ta samá věc, tak je to věc jeho oprávněného názoru, ale měl by existovat určitý zdravý rozum.“

Jako zastánce tradičních hodnot své země jakožto „opaku“ těch „novátorských etik“ také zjevně narážel na „spirituální hodnoty“ ruské Pravoslavné církve, které v ruské společnosti dlouho dominují.

V té chvíli přirovnával Západní pokusy protlačit tyto věci i do Východní Evropy s nakažlivou infekcí. „Je to zrovna takové jako pandemie koronaviru,“ říkal.

„Stejně jako pandemii koronaviru, které nelze uniknout, se ty netradiční hodnoty valí ze zahraničí. Potřebujeme se poohlédnout po protikladu.“

Putin v nepřímé narážce na letní Olympijské hry v Tokiu za účasti novozélandského trangenderového vzpěrače Laurela Hubbarda, což je biologický muž, ale soutěžil jako žena, popisoval situace, kdy teď se někdo může prostě prohlásit za něco jiného a „prohlásit se za ženu a pustit se do vzpěračských soutěží.“

„A s tím je třeba bojovat ne pomocí přímých příkazů a pokřiku a obviňování, nýbrž pomocí podpory našim tradičním hodnotám,“ tvrdil dále. Navíc podle popisu jeho tvrzení od TASS „uváděl příklad incidentu v USA, kde kriminálník sedící za znásilnění prohlásil, že je žena a po přeložení do ženské věznice ve své cele spáchal ten samý zločin.“

Tato tvrzení přichází též v době, kdy v USA kvůli transgenderovým soutěžícím vypukla spousta sportovních kontroverzí, zvláště probíhající sága s plavcem „babochlapem“ z University of Pennsylvania, který překonává všechny rekordy…

Letos Putin už pronesl komentář, v němž nazval vnucování výuky transgederismu dětem za „zločin proti lidskosti“…

Každoročně v červnu, který USA určily za „měsíc hrdosti“, vyvěšují americké ambasády po celém světě duhové vlajky ve většině zemí světa včetně Moskvy a po celé Východní Evropě, kde země jako Polsko tíhnou ke konzervativismu více než Západní Evropa.

Jsou v tom ovšem pozoruhodné výjimky, ambasády USA v konzervativních muslimských zemích jako Saúdská Arábie a Irák letos duhové vlajky nevyvěsily. Je třeba připomenout, že Saúdové jsou nejbližším arabským spojencem a partnerem Ameriky.

Jak Putin poukazoval, tak to vypadá, že celé to trans a LGBTQ++ hnutí je navázané na zahraniční politiku USA. Kremelští činitelé v předchozích měsících obviňovali v USA sídlící neziskovky ze záměrných pokusů nakazit ruskou společnost tou „novou etikou“, což vedlo k omezení míry, s jakou mohou volně působit. To když má Rusko zákony o knihách, které staví propagandu těchto záležitostí mezi dětmi bez souhlasu rodičů mimo zákon.

Zdroj: rf.cz, zh.com