Prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že všechna dočasně okupovaná území Ukrajiny budou osvobozena, takže pokud ruská vojska neodejdou, budou zničena. (Foto: Facebook)

Zelenského přímý projev: „Nebudu mluvit o konkrétních věcech, protože nemůžeme dovolit, aby se teroristé z Ruska připravovali na naše metody a kroky k deokupaci. Ale my to uděláme a oni by to měli vědět. Mají ještě čas odejít, jinak je zničíme.“

Podrobné informace: Prezident neřekl, kdy budou ozbrojené síly připraveny k protiofenzívě, ale ujistil, že armáda se připravuje „být silná v boji a deokupovat naši zemi“.

Uvádí se také, že v den výročí osvobození obce Jahidne Zelenskij navštívil školu, kde ruští útočníci téměř měsíc drželi civilisty jako rukojmí.

Spolu s prezidentem školu navštívili německý vicekancléř Robert Habeck, německá velvyslankyně na Ukrajině Anka Feldhusenová a vedoucí OP Andrij Jermak.

Okupanti ve školním sklepě o rozloze 197 metrů čtverečních drželi 367 lidí, včetně 50 dětí a několika kojenců, nejmladšímu dítěti bylo 1,5 měsíce.

Jedenáct vesničanů zemřelo, protože nevydrželi nelidské podmínky, a deset dalších Rusové zastřelili.

Zdroj: pravda.com.ua