Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovoří během společné tiskové konference s estonským premiérem po jejich setkání v Žytomyru 24. dubna 2023 na pozadí ruské invaze na Ukrajinu. (Foto: Shutterstock)

Rusko zahájilo rozsáhlou vlnu úderů na Kyjev a celou Ukrajinu, uvedli v pondělí brzy ráno oficiální představitelé, protože Moskva se připravuje na každoroční svátek Dne vítězství, kterým si připomíná výročí porážky nacistického Německa.

V pondělí také ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj slíbil, že ruské síly budou na Ukrajině poraženy stejně jako nacistické Německo ve druhé světové válce.

Zelenskyj prohlásil, že Rusko bude poraženo, „jako byl poražen nacismus
Prezident Volodymyr Zelenskyj v pondělí při příležitosti Dne vítězství v Evropě slíbil, že ruské síly budou na Ukrajině poraženy stejně, jako bylo ve druhé světové válce poraženo nacistické Německo.

„Všechno staré zlo, které moderní Rusko přináší, bude poraženo stejně, jako byl poražen nacismus,“ řekl Zelenskyj ve videoprohlášení a dodal: „Stejně jako jsme tehdy společně zničili zlo, ničíme podobné zlo společně i nyní.“

„Stejně jako jsme tehdy společně zničili zlo, ničíme podobné zlo společně i nyní,“ dodal.

Jeho projev zazněl v den výročí kapitulace nacistického Německa před spojeneckými vojsky 8. května 1945 a den před Dnem vítězství v Moskvě, kdy se oslavuje vítězství Sovětského svazu ve druhé světové válce.

Zdroj: france24.com