Čínský miliardář Jack Ma, zakladatel společnosti Alibaba, ve svém projevu na Světovém ekonomickém fóru v Davosu uvedl, že na světě existují nevyléčitelné „nemoci“, které jsou mnohem horší než rakovina. (Foto: Flickr)

Uvedl to v odpovědi na otázku moderátorky o tom, jakým vlastnostem svých zaměstnanců věnuje pozornost.

„Najímám lidi, kteří jsou moudřejší než já. Ti, kdo za čtyři nebo pět let mohou být mými nadřízenými. Pokud jste hloupí — je to ještě horší než rakovina. Rakovina může být vyléčena. Pokud jste hloupí, nemůžete se vyléčit," řekl Ma.

Uvedl, že najímá ty, kteří se mu líbí jako osobnosti. V procesu práce má rád optimistické lidi, kteří se nevzdávají a jsou připraveni jít do konce a i v případě jakýchkoli potíží, aniž si stěžují na okolnosti. Nakonec dodal, že pro úspěch by lidé měli především hledat nedostatky ve své práci a nevinit ostatní.

Světové ekonomické fórum ve švýcarském Davosu se koná od 22. do 25. ledna. Účastnici fóra jsou vedoucí představitelé podnikaní, političtí vůdci, významní myslitelé a novináři. Předmětem diskuse jsou nejnáročnější globální problémy, včetně ochrany zdraví a životního prostředí.

Zdroj:  cnbc.com