Nejen ruští oligarchové umírají od začátku války na Ukrajině nezvykle často. Od konce října do konce listopadu zemřeli také tři kryptoměnové ikony Tiantian Kullander, Nikolaj Mushegian a Vjačeslav Taran. (Foto: Flickr)

Odletu domů do Monaka před týdnem v pátek už nic nebránilo. Když Eurocopter EC130 v poledne startuje z letiště v Lausanne VD, je slunečné a jasné počasí.

Vrtulník Monacair je čerstvě po servisu. Za řízením sedí zkušený pilot. Přesto k nehodě dojde: kolem 14. hodiny odpoledne vrtulník narazí do skalní stěny na Col d’Èze na Azurovém pobřeží. Jen nehoda?

Když záchranáři dorazí nad francouzskou dálnici A8, najdou dvě těla. Mrtvými jsou ruský kryptomiliardář Vjačeslav Taran (†53) a jeho francouzský pilot (†35). Obžaloba si okamžitě všimne nesrovnalostí.

Kromě ideálních letových podmínek vzbuzuje podezření i druhý bod. Měl s nimi letět druhý Rus. V krátké době však let zrušil a k letu se nepřipojil.

Policie a státní zastupitelství proto také vyšetřují možnost cizího zavinění. Od vypuknutí války na Ukrajině zemřelo za záhadných okolností 14 oligarchů a vysokých představitelů moskevské mocenské elity. Italský deník „La Stampa“ má dokonce podezření na existenci „černé listiny“ ukrajinské tajné služby.

Zdroj: msn.com