Aplikace pro okamžité zasílání zpráv WhatsApp je od dnešních 12.30 hodin mimo provoz, protože uživatelé nemohli posílat zprávy do skupinových chatů a u zpráv zasílaných jednotlivcům se zobrazovalo pouze jedno zaškrtnutí. (Foto: Flickr)

Mnoho uživatelů aplikace WhatsApp hlásilo, že se celosvětově potýkají s problémy se svými chaty. Nefungovali nejen uživatelé chytrých telefonů, ale dokonce i webové a desktopové aplikace WhatsApp. Není jasné, jak dlouho bude trvat, než se aplikace WhatsApp vrátí do normálního stavu.

Společnost Meta, mateřská společnost aplikací WhatsApp a Facebook, uvedla, že na vyřešení problému pracuje. „Jsme si vědomi toho, že někteří lidé mají v současné době potíže s odesíláním zpráv, a pracujeme na tom, abychom WhatsApp pro všechny co nejrychleji obnovili,“ uvedl mluvčí společnosti Meta.

Lze poznamenat, že jen v Indii má WhatsApp přibližně 500 milionů uživatelů a celosvětově přes 2,5 miliardy uživatelů. WhatsApp je svědkem více než 5 miliard zpráv denně. „Každý den je odesláno 5,5 miliardy nešifrovaných SMS. Se službou WhatsApp nebudou vaše zprávy patřit mezi ně. Vykročte do nové éry osobního soukromí s automatickým end-to-end šifrováním,“ uvedla platforma pro rychlé zasílání zpráv na Twitteru 17. října.

Uživatelé sociálních sítí mezitím zaplavili Twitter memy o pádu aplikace WhatsApp. Několik uživatelů poznamenalo, že přišli na Twitter zkontrolovat, zda je WhatsApp vypnut pro všechny uživatele.

„Přicházím zjistit, jestli je whatsapp down s jedním klíšťátkem,“ napsal jeden z uživatelů Twitteru.

Zdroj: zeenews.india.com