Hillary Clintonové byl po skandálu, který se týkal jejích e-mailů, odepřen přístup k utajovaným skutečnostem, napsal The Washington Times s odkazem na zprávu soudní komise Senátu USA. Foto: ABC News

Kromě Clintonové už nemá přístup pro dalších 5 lidí, včetně její asistentky Cheryl Millsové.

Hillary Clintonové byl po skandálu, který se týkal jejího e-mailu, odepřen přístup k utajovaným skutečnostem, uvedly The Washington Times s odkazem na zprávu soudní komise Senátu USA, sdělil předseda výboru Charles Grassley.
 
Clintonové přístup k utajovaným informacím vypršel už koncem srpna. Ostatní ztratili své výsady v září. V dopise adresovaném Charlesu Grassleymu, ministerstvo zahraničí USA uvedlo, že Clintonová a její asistenti měli přístup k vyšetřování poté, co opustila svoji funkci ministryně zahraničí, uvedly The Washington Times.

Před časem na veřejnost unikly desítky tisíc e-mailů Hillary Clintonové. Navíc se zjistilo, že exministryně využívala k pracovní komunikaci dokumenty, které obsahovaly utajované informamace, jak na soukromém (nezabezpečeném) počítači, stejně jako na počítači její asistentky Humy Abedinové. Tuto skutečnost vyšetřovala i FBI. Ovšem bezvýsledně.

Zdroj: pz.czwashingtontimes.com