Po takových trestech volá italský ministr vnitra a vicepremiér Matteo Salvini za znásilnění 18leté Američanky na Sicílii třemi 19letými muži. (Foto: Twitter)

Chlapci se chtěli jenom pobavit a ztratili kontrolu, obhajovala znásilnění právnička jednoho z trojice „19letých chlapců“.

„Žádná shovívavost pro obtěžující červy, kteří znásilnili turistku," řekl ve středu ministr vnitra Matteo Salvini, „zaručeně vězení a chemická kastrace!"

Případ se týká tří sicilských mužů, kteří jsou obviněni ze skupinového znásilnění 18leté americké ženy ve městě Catania počátkem tohoto měsíce. Podezřelí ve věku od 19 do 20 let, byli minulý týden zatčeni, když byli identifikováni z videí natočených během celého večera na telefonech .

Při výslechu oběť vypověděla, že pracovala jako aupair tři měsíce pro místní rodinu. Večer 15.března se setkala v baru s třemi muži, později pod záminkou, že navštíví jiný bar ji donutili usednout do auta a posléze ji na odlehlém místě znásilnili.

Telefonní záznamy zveřejněné v italském tisku potvrzují, že žena se opakovaně pokoušela zavolat na číslo tísňového volání 112 a dokonce i na 911, což je ekvivalent USA, během téměř dvou hodin, kdy byla  v autě, ale muži jí údajně vždy přerušili hovory. Fragmenty útoku byly údajně zaznamenány v WhatsApp hlasových zprávách, které poslala, aby upozornila přítele, „Pomoc, pomoc, jsem v autě“ a „Ne, dost, nechci, nechci.

Muži sami natočili znásilnění na své telefony. Podle znásilněné ženy ji jeden z nich kontaktoval na sociálních médiích následující den, aby se zeptal, jestli nechce jít znovu ven.

18letá žena ohlásila útok italské policii ten den a vzápětí se vrátila do Spojených států, uvedla Repubblica.

Právníci podezřelých si stěžují, že jejich klienti, byli v italském tisku zveřejněni i  s obrázky z jejich profilů na Facebooku. Maria Luisa Ferrari, právnička jednoho ze tří podezřelých, řekla Repubblice, že „se zveřejnily snímky 19letých chlapců, kteří se chtěli pobavit a ztratili kontrolu“.

Spojené státy v seznamu deseti nejnebezpečnějších zemí pro ženy! 

Je nepravděpodobné, že by tato obrana získala sympatie těch, kteří tvrdí, že Itálie pravidelně nedodržuje spravedlnost za násilí páchané na ženách.

Údiv nad řadou nedávných rozhodnutí, včetně rozhodnutí jednoho soudu jenom o vyhoštění dvou mužů za znásilnění, protože žena byla posuzována jako „příliš maskulinní“, aby byla sexuálně přitažlivá a shovívavost jiného soudce vůči muži, který zavraždil svou ženu na základě toho, že ho „ponížila“,  minulý týden přiměl vládu, aby navrhla přísnější tresty za útoky na ženy a děti.

Starosta města Catania Salvo Pogliese uvedl, že americká oběť má „nejhlubší solidaritu místní komunity, která důrazně odsuzuje nesmírně závažný čin, který nejenže zranil její důstojnost, ale také pověst Catanie“.>

Zdroj:  thelocal .it