Na začátku celosvětové očkovací kampaně propagovala Agne Jagelaviciute, v Litvě velmi populární stylistka a influencerka, očkování covid jako jediný způsob, jak se znovu setkat s blízkými. (Foto: Instagram / Agne Stiliusos)

28. prosince náhle a nečekaně zemřela ve věku pouhých 42 let. Přátelé a fanoušci jsou v šoku.

Jagelaviciute byla nejen slavnou návrhářkou a stylistkou, ale pracovala také jako šéfredaktorka módního časopisu a televizní moderátorka. Byla autorkou několika knih a byla považována za jednu z nejsledovanějších litevských osobností na sociálních sítích.

Její emotivní reklama na očkování v únoru 2021 měla proto pro mnoho jejích fanoušků jistě velkou váhu. Tehdy prohlásila, že s nadějí a netrpělivostí čeká na své vlastní očkování (nejdříve přijdou na řadu učitelé, lékaři a senioři).

Očkování bylo jedinou cestou ke stádní imunitě a k tomu, aby mohla být opět s ostatními, řekla tehdy.

Přesně to uváděli politici a média – ale byla to lež, protože vakcíny nebyly před svým pochybným podmíněným schválením nikdy testovány na zastavení přenosu viru.

O Vánocích byla 42letá žena údajně ještě viděna v nočním klubu, v úterý večer pak byla hospitalizována. Zemřela ve středu 28. prosince, údajně na následky sepse. Údajně jí byl také diagnostikován zápal plic.

Přátelé Jagelaviciute vyjádřili nad její náhlou smrtí ohromení. „Dnes zemřela i část mého já. Nemohu, nerozumím tomu. Nemůžu přestat plakat,“ komentoval na Facebooku Saugirdas Vaitulionis, blízký důvěrník zesnulého. Jagelaviciute přežila svého manžela a společného syna.

Zdroj: report24.news