Ředitel NASA tento týden naznačil možnost, že některá UFO mohou být mimozemskými formami života nebo bytostmi z alternativního vesmíru. (Foto: Flickr)

Bill Nelson, který od května zastává funkci ředitele NASA prezidenta Joea Bidena, v úterý uvedl, že neví s jistotou, co jsou některé z neidentifikovaných vzdušných úkazů, které viděli piloti námořnictva, zač.

Řekl však, že „doufáme, že to není protivník tady na Zemi, který disponuje takovou technologií.“ Téma hledání mimozemského života a záhady UFO nadhodil bez vyzvání po zpětné diskusi o tom, co by se stalo, kdyby do Země narazil masivní asteroid.

„Než odejdeme, ještě jsem nemluvil o hledání mimozemského života. Co myslíte, že děláme na Marsu? Hledáme život. Je to součást mise NASA. To je to, co bude tento teleskop hledat. Existují jinde planety, na kterých je život?“

„Ne. Nelson řekl ke konci rozsáhlé hodinové diskuse s Larrym Sabatem z Centra pro politiku na Virginské univerzitě. Vím, že to, co jste viděli, viděli ti piloti námořnictva v roce 2004, a od té doby bylo zaznamenáno asi 300 pozorování.“

Nelson řekl, že „jsem s těmi piloty mluvil a oni vědí, že něco viděli, jejich radary to zaměřily a pak to najednou bylo tady,“ když se podíval dolů, „na povrchu a pak to bylo tam,“ když ukázal nahoru.

„A oni nevědí, co to je, a my nevíme, co to je. Doufáme, že to není protivník tady na Zemi, který má takovou technologii. Ale něco to je. A tak je to mise, při které neustále hledáme – co, kdo tam je? Kdo jsme my? Jak jsme se sem dostali? Jak jsme se stali takovými, jací jsme? Jak jsme se vyvíjeli? Jak jsme se civilizovali? A jsou stejné podmínky tam venku ve vesmíru, který má miliardy jiných sluncí v miliardách jiných galaxií – je tak velký, že si to nedokážu představit,“ pokračoval.

Zdroj: yahoo.com