Rozhořčení členové komunity se na sociálních sítích ohradili proti rozhodnutí jedné z velkých bank omezit služby na některých pobočkách. (Foto: Flickr)

Veřejnost byla pobouřena, když jedna z největších bank v zemi odhalila, že na některých pobočkách přestane pracovat s hotovostí, což zdůvodnila výrazným poklesem transakcí na pobočkách.

ANZ ve čtvrtek sdělila NCA NewsWire, že některé služby budou zrušeny, a potvrdila, že zákazníci si na některých místech nebudou moci vybrat hotovost na přepážce.

Alternativně budou zaměstnanci pomáhat zákazníkům při používání bankomatů Smart na místě a vkladomatů na mince.

„Existuje malý počet poboček, kde již hotovost na přepážce nevyřizujeme,“ uvedl mluvčí ANZ.

„Na těchto pobočkách lze i nadále provádět vklady hotovosti a šeků a výběry hotovosti pomocí našich chytrých bankomatů a vkladomatů na mince a máme k dispozici personál, který pomůže zákazníkům, kteří je případně použijí poprvé.“

Čtvrteční oznámení vyvolalo na sociálních sítích pobouření veřejnosti, přičemž někteří členové komunity vyhrožují, že se na banku vykašlou.

„Vzhledem ke všem těm hackerským útokům mi připadá šílené snažit se zbavit hotovosti,“ napsal jeden člověk.

„Každá banka, která půjde touto cestou, ztratí zákazníky a nakonec zkrachuje… už tak je dost špatné, že zavírají pobočky,“ napsal další.

Někteří uživatelé označili tento krok za „naprosto směšný“ a „nechutný“.

„Dám své 90leté italské babičce najevo, že už (nemá) přístup ke svým vlastním penězům v údajně první světové zemi,“ napsal jeden člověk.

„Je to nechutné, co starší lidé, kteří nemají debetní karty a mají jen vkladní knížky?“ uvedl další.

Několik jedinců se však proti tomuto kroku neohradilo a ptali se, zda lidé stále používají hotovost.

Zdroj: news.com.au