Veganská společnost Pembrokeshire vegan organic na Facebooku zveřejnila informace, že příčinou šíření homosexuality je vypouštění syntetických a chemických emisí do životního prostředí.

Tato sdělení vzbouřily uživatele sociálních sítí, po kterých byl jejich autor nucen smazat příspěvky, ale snímky z nich byly zachovány.

„Prosím, přejděte na stránku Pembrokeshire vegan organic a nechte zde vzkaz o tom, jak se pseudověda vydává za pravdu, jako je ta, která je podobná homofobii a transfobii," podotkla veganská aktivistka a obhájkyně zvířat Stephie Rose Woodcocková. Navrhla uživatelům sociálních sítí, aby si stěžovali na ty, kteří šíří tyto dezinformace.

„Propaganda homosexuality a transgenderity je propagandou porušení sexuálního vývoje způsobeného znečištěním životního prostředí a manipulací médií a vzdělávání," řekla v publikaci, která rozzlobila Woodcockovou a její příznivce.

Žena odhalila jméno správce, který schvaluje publikace na stránce. Ukázalo se, že jde o Michaela Thomase, ochránce zvířat a zastánce biopotravin. Jeho stránka na Facebooku je plná videí o týrání zvířat, ale neobsahuje homofobní výroky.

Uživatelé si všimli, že navzdory tomu, že poukázali na nesprávnost Thomasovy formulace, on nadále trvá na svém. Někteří uživatelé si stěžovali, že správce komunity jim prostě zakázal přístup na stránku. Muže nazvali bláznem a „neznalým veganem-rasistou".

Po přívalu kritiky stránka Pembrokeshire vegan organic smazala publikace, které způsobily tolik hněvu.