Za vystavení satirického obrázku v soukromé Facebookové skupině dostal peněžitý trest za nenávistnou mluvu.

64letý muž byl ve Švédsku usvědčen z nenávistné mluvy poté, co v soukromé Facebookové skupině vystavil karikaturu utahující si z islámu.

Tento muž přidal k obrázku komentář, v němž tvrdil, že muslimové jsou „pedofilové“ a že se jim „musí zastavit přístup do Evropy.“

Satirický obrázek nakreslil karikaturista Jan-Erik Ander. Ten zobrazuje muslimského muže, který potkává dalšího s kočárkem s dítětem.

„Vnučka?“ ptá se toho muže, který mu odpovídá: „Ne, to je moje nová manželka!“

Žert se zakládá na faktické premise, že sňatky s dětmi jsou v mnoha muslimských společnostech běžnou záležitostí i na faktu, že sám Prorok Mohammed byl ženatý s šestiletou holčičkou.

Tohoto muže úřadům nahlásila Näthats Examiner, státem financovaná organizace, která stopuje identity anonymních lidí, kteří se na internetu vyjadřují „nenávistnou mluvou“.

Chycený muž tvrdil, že pouze vystavil obrázek, protože se mu zdál legrační, byl však později obviněn jak za vystavení obrázku, tak za komentář pod ním.

Tento 64letý muž podle prokurátora „Hrozil a projevoval nesouhlas na veřejnosti nebo před jinou skupinou osob na bázi rasy, barvy, národního nebo etnického původu nebo přesvědčení,“ protože naznačoval, že pedofilie je „součástí islámského náboženství.“

Muž byl tedy usvědčen a za svůj zločin musí denně platit pokutu 50 švédských korun po dobu příštích 60 dnů.

Švédsko běžně trestně stíhá lidi, kteří si tropí žerty z islámu nebo ho dokonce kritizují.

Letos v březnu byla 32letá žena z Gothenbergu za odkazy na memy o islámu meme-about-islam/">reported vyšetřována policií, kdy jí odebrali vzorky DNA a následně byla uvězněna za „zločin“ sdílení žertovných memů o islámu na Facebooku.

Úřady se jí během vyšetřování vyptávaly, co si myslí o švédské „multikulturní společnosti“ a zda má „něco proti muslimům.“

Další 60letý Švéd by mohl být odsouzen až na dva roky vězení za vystavení na Facebooku, v němž tvrdí, že Somálci mají typicky nižší IQ, přestože technicky vzato, je to pravda.

Loni byla stíhána 70letá Švédka za nenávistnou mluvu, když říkala, že viděla migranty, jak zapalují auta, což se ve Švédsku pořád běžně děje.
Vyšetřován je i švédský policista Peter Springare pouze za postřeh, že za problém hromadných znásilnění gangem v této zemi odpovídají převážně „v zahraničí narození pachatelé“.

Loni dalo Švédsko svoji hvězdu YouTube PewDiePie, která představuje největší švédský export od času Abby a Ikey, také na oficiální seznam zdrojů nenávisti.

Jedna levicová skupina v této zemi sbírá prostě příspěvky na sociálních médiích a pokouší se vypátrat autory takových „zločinných názorů“. Tato skupina je úspěšná nejvíce při odhalování starších lidí „podněcujících na sociálních médiích nenávist“.

Vzhledem k tomuto klimatu nepřekvapuje, že v současnosti je v průzkumech před zářiovými volbami jedničkou strana Švédských demokratů, kteří jsou proti masové migraci a proti politické korektnosti.

Zdroj: prisonplanet.com