Christopher Precopia, obyvatel Texasu, dokázal svou nevinu v inkriminovaném zločinu díky pořízené selfie fotografii. Informuje o tom portál KVUE.

Tento mladý muž byl obviněn z napadení své přítelkyně. Ta se totiž obrátila na policii s tím, že se Christopher vloupal k ní domů, zbil ji a kancelářským nožem jí na hrudi vyřezal kříž.

I navzdory skutečnosti, že všechna obvinění byla založena pouze na tvrzení oběti a Christopher trval na tom, že byl v daný večer se svou rodinou, byl tento muž zatčen. Druhá strana přitom požadovala, aby mu byl uložen trest odnětí svobody na dobu 99 let. Příbuzným Christophera se však později podařilo dosáhnout toho, aby byl muž propuštěn soudem na kauci ve výši 150 tisíc dolarů.

Fakt, že je Christopher nevinný, dokázala jeho matka. Ta si totiž vzpomněla na to, že v den, kdy byla dívka napadena, všichni společně večeřeli v hotelu, který se nachází asi 65 kilometrů od místa činu. Tehdy se navíc fotografovali a publikovali své fotografie na sociálních sítích. Navíc Christopher tehdy zveřejnil svou selfie na Facebooku, a to i s označením místa, kde se právě nacházel. Tato selfie tak policii přesvědčila o tom, že se obviněný muž skutečně v dané chvíli nacházel na úplně jiném místě.

Později se ukázalo, že si dotčená dívka celý příběh vymyslela, aby se tak svému bývalému příteli pomstila. Portál KVUE navíc uvádí, že v tomto případě stále zůstává mnoho nejasných momentů. Dosud se například stále neví, zda byla dívka opravdu napadena nebo se pořezala sama. Dále není jasné, proč policisté nevěřili svědkům, kteří Christophera viděli v ten večer ve zmiňované restauraci.

Zdroj:  usatoday.com